25. září 2012 20:22 Lidovky.cz > Byznys > Média

Novou radní bude redaktorka Radiožurnálu, v rozhlase končí

Parlamentní zpravodajka Milada Richterová v Českém rozhlase končí. TOP 09 ji totiž nominovala do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Parlamentní zpravodajka Milada Richterová v Českém rozhlase končí. TOP 09 ji totiž nominovala do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. | foto: Český rozhlas

PRAHA Rada pro rozhlasové a televizní vysílání bude znovu kompletní. Sněmovna do ní vybrala dlouholetou redaktorku Radiožurnálu Miladu Richterovou. Jak dříve upozornil server Lidovky.cz, její nová pozice není podle šéfredaktora stanice Jana Pokorného slučitelná s prací v Českém rozhlase, a proto v rozhlase Richterová končí.

V tajných volbách porazila kandidáta Věcí veřejných Daniela Barteka, který neuspěl už při červnovém pokusu o doplnění rady. Richterovou formálně navrhl poslanecký klub TOP 09 a Starostové místo poslanců kolem vicepremiérky Karolíny Peake ze strany Lidem, která nemá ve sněmovně svou oficiální frakci.

ČTĚTE VÍCE:

Někdejší zástupkyně šéfredaktora stanice Rádio Česko musela v rozhlasu skončit už kvůli nominaci politickým uskupením, neboť podle šéfredaktora stanice Jana Pokorného to není slučitelné s prací v Českém rozhlase. "Teď si vybírá dovolenou, pak dá výpověď," řekl Pokorný před dvěma týdny serveru Lidovky.cz.

Richterová byla zvolena 102 ze 145 hlasů. Její šestileté funkční období začne dnem, kdy ji členkou rady jmenuje předseda vlády Petr Nečas (ODS).

Třináctičlenná rada je správním úřadem, který vykonává státní správu ohledně rozhlasového a televizního vysílání. Dohlíží na zachovávání a rozvoj plurality programové nabídky a informací v oblasti vysílání, dbá na jeho obsahovou nezávislost. Uděluje a odnímá licence pro provozování vysílání.

Rada rovněž uděluje rovněž pokuty, k nejvyšším patřily sankce 13,5 milionu korun pro televizi Prima pokutu a 13 milionů korun pro televizi Nova kvůli jejich reality show VyVolení a Big Brother.

Lidovky.cz, ČTK

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz