Středa 30. září 2020svátek má Jeroným, Ráchel 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Soud musí znovu řešit pokuty pro Primu za reality show VyVolení

Logo televize Prima | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo televize Prima | foto: Reprofoto

BRNO Městský soud v Praze se musí znovu zabývat třemi pokutami, které televize Prima v roce 2006 dostala v souvislosti s reality show VyVolení. Podle dnešního nálezu Ústavního soudu se pražští soudci v původním řízení nedostatečně vypořádali s výhradami televize vůči postupu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Celková výše tří pokut činí 650 000 korun.

Řekl to mluvčí soudu Vlastimil Göttinger. Podle mluvčího televize Davida Vaníčka FTV Prima vítá rozhodnutí Ústavního soudu a je připravena se hájit u Městského soudu v Praze.

ČTĚTE TAKÉ:

"Momentálně vyčkáváme na písemné vyhotovení rozhodnutí. Čtvrtá řada reality show VyVolení startuje už v pondělí 19. srpna, zvlášť v této době považujeme toto rozhodnutí za úspěch," uvedl Vaníček.

Obscénní a vulgární projevy

Rada pokuty konkrétně uložila za porušení zákazu zařazovat v době od 06:00 do 22:00 pořady a upoutávky, které by mohly ohrozit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých. V souvislosti s VyVolenými dostala společnost FTV Prima také řadu dalších sankcí za různé obscénní a vulgární projevy v pořadu.

Proti rozhodnutím o skupině tří pokut podala společnost FTV Prima žalobu, podle níž měla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nařídit ve správním řízení ústní jednání a přehrát při něm záznam pořadu. Městský soud žalobu zamítl. Stejně pak Nejvyšší správní soud naložil také s kasační stížností.

Ústavní soud dal Primě za pravdu v tom, že se Městský soud v Praze měl lépe vypořádat s jejím námitkami proti postupu rady. Dnešní nález však automaticky neznamená, že se Prima sankcím vyhne. Teoreticky může stačit, pokud městský soud v novém řízení doplní dokazování. Podstatou prohřešku se Ústavní soud nezabýval.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech
Charitativní akce: Praním prádla svých ratolestí pomůžete maminkám v azylových domech

Do 30. 9. 2020 z každého zakoupeného produktu Lovela Baby půjdou 3 Kč na pomoc azylových domů Armády spásy.