7. května 2009 18:25 Lidovky.cz > Byznys > Média

T-Mobile zaplatí Telefónice 900 milionů jako vyrovnání

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Telekomunikační firma T-Mobile zaplatí 900 milionů korun konkurenční Telefónice v rámci vyrovnání propojovacích poplatků placených mezi firmami v roce 2001. Operátoři se zároveň dohodli, že po tomto finančním narovnání ukončí veškerá soudní řízení, které kvůli poplatkům vedly.

Telefónica to uvedla ve zprávě pro Burzu cenných papírů Praha. Transakce by se měla projevit ve finančních výkazech Telefóniky ve druhém čtvrtletí letošního roku.

"Tuto dohodu považujeme za úspěšnou, jelikož na jejím základě získáme od společnosti Telefónica O2 částku vyšší, než byl původní předmět sporu," uvedla Jitka Pajurková z tiskového oddělení T-Mobile.

Telefónica a T-Mobile se několik let přely o rozdíl v propojovacích poplatcích, které si navzájem v minulosti platily za hovory mezi oběma sítěmi.

Loni se O2 rozhodla na základě dřívějšího verdiktu ČTÚ T-Mobilu zaplatit pod hrozbou exekuce téměř dvě miliardy korun, které zahrnovaly dlužnou částku 898 milionů korun plus úroky. Soudní spory ale běžely dál.

T-Mobile si nyní podle Pajurkové ponechá z částky zaplacené Telefónikou více než 900 milionů korun a zbytek firmě vrátí. T-Mobile eviduje ve své mobilní síti kolem 5,4 milionu zákazníků, Telefónica uvádí 4,78 milionu aktivních SIM karet.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.