Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 12 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

To byla impertinence, káral Kalousek moderátora a chtěl ukončit rozhovor

Moderátor Hyde Parku Daniel Takáč | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Moderátor Hyde Parku Daniel Takáč | foto: ČT

Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek neudržel nervy a v přímém přenosu se pustil do hádky s moderátorem ČT Danielem Takáčem.

Úvod rozhovoru se ještě nesl v přátelské atmosféře. Kalousek, jak je jeho zvykem, poděkoval za pozvání a pak už čelil Takáčovým otázkám na téma služebního zákona. Šéf klubu TOP 09 a Starostů Kalousek zprvu v klidu vysvětlil, proč TOP 09 odmítá instituci generálního ředitele státní správy jmenovaného na sedm let a prakticky neodvolatelného.

CELÝ ROZHOVOR NAJDETE NA WEBU ČESKÉ TELEVIZE

Zmínil také, proč ustoupili koalici a nechali v návrhu zákona takzvané politické náměstky. „Dohoda je o tom, že někde musíte ustoupit, v tomto bodě jsme ustoupili,“ vysvětlil Kalousek.

Ono se vám to bude hodit, pokud se někdy dostanete k vládě. To zase tak velký ústupek z vaší strany není," odstartoval moderátor slovní přestřelku.

Šéf TOP 09 sice nejprve v klidu odpověděl, že se o ústupek jednalo. Na závěr však Takáčovi vzkázal: „Vaši impertinenci jsem radši přeslechl." A na chvíli se odmlčel. „To už je spekulace, která přesahuje právo moderátora, pane redaktore," pokáral Takáče po telefonu do studia.

Anketa

Šlo ze strany moderátora Daniela Takáče vůči Miroslavu Kalouskovi o impertinenci?

Ano 1596
Ne 3998

Kterou spekulaci máte na mysli?“ zeptal se Takáč. „Že by se nám to třeba jednou mohlo hodit. To byla impertinence, prosím pěkně,“ zopakoval Kalousek. Moderátor byl však neústupný a Kalouskovi řekl, že se jen položil dotaz.

To nebyla otázka na hosta,“ zvýšil už zjevně rozčílený Kalousek hlas. „To byla impertinence,“ nařkl opět Takáče, „A já si ji vyprošuji.

Moderátor znovu zopakoval, že šlo o otázku, která byla podle jeho přesvědčení na místě. „Dovoluji si říct, že to byla impertinence, kterou si vyprošuji, a vy nemáte právo mě podezírat z takovýchto pohnutek," zopakoval Kalousek s tím, že šlo o běžnou výměnu mezi návrhy koalice a opozice.

ČTĚTE TAKÉ:

Bezesporu se mám právo ptát na cokoli, i na to, zdali by se vám to jednou nehodilo, až se dostanete k vládě," nenechal se vykolejit Takáč. „Ptát se můžete na cokoli a já mám zase právo říct, že to byla impertinence, kterou si vyprošuji. Myslím, že jste překročil rámec své práce. Pokračujte," vzkázal káravě Kalousek do studia.

To však zase nevydržel Takáč a ostře se ohradil: „Prosím, neúkolujte mě, pane předsedo poslaneckého klubu." A protiútok Kalouska: „Můžeme to ukončit!"

V kladení otázek budu pokračovat, ostatně jsem to nadále měl v úmyslu, protože klást otázky je mé právo," skončil Takáč vypjatou část rozhovoru. Nakonec v nepříliš přátelské atmosféře přednesl ještě jeden dotaz a rozhovor ukončil.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Testování s Nutrilonem: Vyzkoušejte 5 druhů obilno-mléčných kaší, které si vaše děťátko zamiluje
Testování s Nutrilonem: Vyzkoušejte 5 druhů obilno-mléčných kaší, které si vaše děťátko zamiluje

Kaše Nutrilon Pronutra® jsou unikátní svým obsahem směsi prebiotik GOS/FOS. Díky kvalitním obilovinám jsou navíc přirozeným zdrojem energie,...