6. dubna 2018 17:28 Lidovky.cz > Byznys > Média

Trump se ani podruhé nezúčastní tradiční galavečeře s novináři z Bílého domu

Donald Trump v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump v Japonsku. | foto: Reuters

WASHINGTON Americký prezident Donald Trump se nezúčastní ani napodruhé tradiční galavečeře s novináři akreditovanými v Bílém domě. Podle agentury AP o tom v pátek informovala předsedkyně Sdružení zpravodajů Bílého domu (WHCA) Margaret Talevová.

„Bílý dům nás informoval, že prezident nemá v úmyslu se zúčastnit letošní večeře, ale že bude aktivně povzbuzovat členy exekutivy, aby se jí zúčastnili,“ sdělila Talevová v prohlášení. Vládu a Bílý dům má zastupovat jeho mluvčí Sarah Sandersová.

Galavečeře, kterou pořádá WHCA již od roku 1920, patří k největším společenským událostem ve Washingtonu a účastní se jí i řada dalších politiků a celebrit. Výtěžek ze vstupného putuje na dobročinné účely. Koná se pravidelně vždy v poslední sobotu v dubnu, letos tedy osmadvacátého.

Trump se vyhnul už loňské akci, která se konala v hotelu Hilton. Před ním jednu galavečeři vynechal z prezidentů z posledních desítek let jen Ronald Reagan. Ten ale k tomu byl donucen hospitalizací poté, co se stal cílem atentátu.

Trump, který může očekávat, že se na večeři stane terčem nejrůznějších vtipů, se zúčastnil této akce v roce 2011, tedy za bývalého prezidenta Baracka Obamy. A z jeho výrazu bylo patrné, že nelibě nese žert, který na jeho účet pronesl právě Obama.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!