Středa 11. prosince 2019svátek má Dana 1 °C skoro jasno Předplatné LN
3. listopadu 2019 17:37 Lidovky.cz > Byznys > Média

Twitter uzavřel účty Hamásu a televize Hizballáhu. Porušovaly pravidla, zdůvodňuje krok komunikační služba

Twitter. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Twitter. | foto: Reuters

Bejrút/Gaza Internetová komunikační služba Twitter zavřela účty spojené s palestinskou organizací Hamás a s televizí Al-Manár libanonského Hizballáhu. Odříznut je rovněž účet palestinské nezávislé zpravodajské sítě Quds News Network, již sledují stovky tisíc příznivců. Twitter svůj krok zdůvodnil tím, že tyto organizace porušovaly pravidla služby.

Jedno z pravidel říká, že uživatel nesmí „hrozit násilím jednotlivci nebo skupině lidí ani vyhrožovat terorismem nebo terorismus či násilný extremismus propagovat“. Hizballáh a Hamás jsou v mnoha zemích na seznamu teroristických organizací.

Televize Al-Manár potvrdila, že většina jejích twitterových účtů je zavřená, a protestovala proti tomu. Její vedení obvinilo americkou službu z vyvíjení politického tlaku na Hizballáh. Neotvírají se účty Al-Manáru v arabštině a také v angličtině, francouzštině a španělštině.

„Na Twitteru není místo pro nelegální teroristické organizace a extremistické skupiny, které páchají násilí,“ citovala agentura AFP mluvčího firmy.

Hizballáh má vojenskou i politickou složku, v Libanonu má značný politický vliv a ve vládě měl tři ministry. Tento týden ale vláda padla kvůli masovým protestům proti politické korupci a ekonomické nefunkčnosti země.

Hizballáh je jediná z libanonských skupin, která po občanské válce, jež skončila v roce 1990, nerozpustil svou ozbrojenou složku. Má za sebou podporu Íránu a v nynější syrské válce bojuje spolu s Íránci na straně Damašku.

Hamás zvítězil v roce 2006 v palestinských parlamentních volbách a nyní vládne palestinskému Pásmu Gazy.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.