Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 3 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Milan Uhde končí v radě ČT, nedostal se do užšího výběru

Milan Uhde | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Uhde | foto: MAFRA - Tomáš Hájek

PRAHA V radách ČT a ČRo skončí nynější šéfové Uhde a Ratiborský. Ve středečním sestavování kandidátek pro sněmovní volbu nových členů rad obou veřejnoprávních médii neuspěla například ani nynější místopředsedkyně Rady ČT Dana Eklová.

Sněmovní volební výbor ve středu rozhodl, že do televizní rady by mohli nově zamířit například divadelník Petr Oslzlý, novinářka Petra Procházková, exposlankyně Ivana Levá a psycholog Ivan Douda. V rozhlasové radě by mohli být mimo jiné hudebník Mikoláš Chadima, farář Miloš Rejchrt a spisovatelka Lenka Procházková.

Výbor sestavoval osmnáctičlennou kandidátku pro sněmovní volbu šesti nových členů Rady ČT a devítičlennou kandidátku pro výběr tří členů Rady ČRo. Členové výboru sestavovali listiny v případě televizní rady ze 45 nominantů a v případě rozhlasové rady z 19 nominantů.

V Radě ČT by se podle usnesení výboru mohli objevit taky Jan Bednář, Luboš Beniak, Vratislav Dostál, Václav Dvořák, Richard Hindls, Zdeňka Hůlová, Vladimír Kuba, Dušan Kukal, Milena Macková, Hana Moučková, Roman Prorok, Karel Zýka, Daniel Váňa a Michael Hauser. Ve sněmovní volbě do Rady ČRo budou figurovat rovněž Hana Dohnálková, Václav Chalupa, Jiří Vejvoda, Oldřich Šesták, Pavel Hekela a Jan Krůta.

Rozhodne se během března

Sněmovna by měla volit členy rad obou veřejnoprávních médií zřejmě na příští schůzi, která začne 18. března. Středeční verdikt výboru znamená i to, že místa v televizní radě neobhájí ani Radek Mezuláník a Antotnín Bajaja. Mandát končí taky Jiřímu Preslovi. Z Rady ČT odejde místopředseda Bohuš Zoubek. Rada ČT je patnáctičlenná, Rada ČRo devítičlenná. Po jednom místě v každé z rad je nyní jedno místo neobsazené.

Do televizní rady se původně přihlásilo 58 lidí, do rozhlasové rady 37 lidí. První předběžný výběr provedl sněmovní volební výbor už dříve. Dnešní výběr se z formálních důvodů zkomplikoval. Po dvou kolech volby poslanci debatovali o tom, zda se může s ohledem na jednací řád uskutečnit i další. Členové výboru se nakonec rozhodli pokračovat. Kandidátku do Rady ČT sestavili ve čtyřech volebních kolech, do Rady ČRo ve třech.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...