12. května 2016 14:20, aktualizováno  17:57 Lidovky.cz > Byznys > Média

150 stránek toho nejlepšího o Česku. Savov bude vydávat časopis v čínštině

Logo nového časopisu Esence - Pražský magazín s čínským znakem Ting. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo nového časopisu Esence - Pražský magazín s čínským znakem Ting. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Vydavatelství Mladá fronta připravuje časopis v čínštině. První číslo vyjde 30. září, druhé 30. listopadu, poté je plánován jako čtvrtletník. Časopis ponese název Esence - Pražský magazín. Vyjde v nákladu zhruba patnáct tisíc kusů a na 150 stranách chce ukázat čínským čtenářům to nejlepší z Česka.

Šířen bude zdarma na leteckých linkách mezi Pekingem, Šanghají a Prahou, dále na letištích, v restauracích a luxusních hotelech v Praze, Českém Krumlově a Karlových Varech. Uvedl to ve čtvrtek server Marketing&Media.

Časopis připravuje česká redakce pod vedením Jana Müllera, který pro Mladou frontu už pracoval na ruské variantě magazínu Zen. Redakce bude spolupracovat s překladateli i znalci čínštiny, kteří budou výsledné strany kontrolovat. Titul bude spadat pod značku Euro.

Na distribuci časopisu má spolupracovat čínská ambasáda, Smíšená česko-čínská komora vzájemné spolupráce (kterou vede Jaroslav Tvrdík) a další česko-čínské společnosti, napsal Marketing&Media. S touto informací ovšem Müller nesouhlasí. „Jsem rád, že projekt Esence vzbuzuje od začátku takový zájem. Nicméně informace, že spolupracujeme s panem Tvrdíkem nebo čínskou ambasádou není pravdivá. Jediným vydavatelem magazínu je Mladá fronta. Samozřejmě jednáme s řadou firem o spolupráci ve formě inzerce nebo řízené distribuce, protože o projekt čínsky psaného časopisu je velký zájem. Ale jsme absolutně nezávislý titul. Mimochodem Esence bude časopis apolitický. Bude se hodně věnovat společenským tématům, lifestylu, ekonomice, ale s politikou nebude mít nic společného,“ napsal serveru Lidovky.cz.

Podle šéfa divize Euro Michala Půra už zájem o časopis projevili čeští i čínští inzerenti.

Vydavatelství Mladá fronta patří Františku Savovovi. Část vydavatelství v dubnu zamířila k novému vlastníkovi, kterým má být Czech Media Invest (CMI) kontrolovaný Danielem Křetínským a Patrikem Tkáčem. Podíl ale nezahrnuje Euro, týká se hlavně ekonomického deníku E15 a některých časopisů. Prodej části portfolia ještě posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

ČTK, Lidovky.cz

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?