8. února 2015 9:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Zeman vystoupí v novém pořadu z Lán. Obleče flanelku a džíny

Miloš Zeman na dovolené | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloš Zeman na dovolené | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Prezident Miloš Zeman bude vystupovat v novém pořadu, který má volně navázat na tradiční Hovory z Lán. Na rozdíl od původního formátu veřejnoprávního média se ale ponese v uvolněnější atmosféře - v prvním vysílání přes internet Zeman ukáže místo obleku oblíbenou flanelovou košili a volné kalhoty.

Poté, co prezident Miloš Zeman použil během rozhovoru v pořadu Českého rozhlasu Hovory z Lán několik vulgarismů a jeho slovník řešila i rada veřejnoprávní instituce, přestěhovalo se interview mezi ním a novinářem nejprve na komerční stanici Frekvenci 1. Zeman totiž odmítl předtáčení, kterým si Český rozhlas podmiňoval další spolupráci.

ČTĚTE TAKÉ:

Vedle nedávno vzniklého Prezidentského Pressklubu bude Zeman ale nově promlouvat také ke čtenářům serveru Blesk.cz. A protože půjde o vysílání ze zámku v Lánech, bude se nový pořad jmenovat S prezidentem v Lánech. Nový formát ale nevystřídá to v komerčním rozhlase. „Pan prezident plánuje vystupovat v obou případech,“ potvrdil serveru Lidovky.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Pořad bude vysílaný z Masarykovy pracovny, jen o patro níže, kde bydlí Zeman s rodinou. I proto se vysílání ponese v uvolněnějším duchu než Hovory z Lán. Prezident si na živé vysílání moderované Davidem Vaníčkem obleče flanelovou košili a k tomu manšestrové kalhoty nebo džíny, uvedl Blesk.cz. Usedne navíc do jeho oblíbeného křesla. 

Server Lidovky.cz před nedávnem upozornil na výtky, že Zemanův výběr Frekvence 1 nemusel být náhodný (více čtěte ZDE). Pořad moderovaný Lubošem Xaverem Veselým, se kterým se Zeman dlouhá zná, mohl být pro Hrad sázkou na jistotu. Veselý své hosty totiž nezahání do kouta, jak již několikrát demonstroval ve svých rozhovorech s podnikateli či politickými špičkami. Blesk.cz ale slibuje „choulostivé“ otázky, které mohou prezidentovi klást i jeho oponenti.

skŠárka Kabátová

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.