Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Zemřel dopisovatel Timesů David Carr. Našli ho přímo v redakci

Fotografie z roku 2011, na které David Carr (vlevo) pózuje s ředitelem The New... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie z roku 2011, na které David Carr (vlevo) pózuje s ředitelem The New... | foto: Reuters

Světoznámý americký novinář David Carr, redaktor The New York Times a dopisovatel sloupků do britských Timesů, zemřel ve čtvrtek ve věku 58 let v Manhattanu.

David Carr zkolaboval přímo v redakci New York Times, kde byl nalezen ve čtvrtek ráno kolem 9. hodiny. Následný převoz do nemocnice již jeho život nezachránil.

SMRT DAVIDA CARRA

„Byl to jeden z nejnadanějších novinářů, který kdy pracoval v The New York Times,“ uvedl v prohlášení Arthur Ochs Sulzberger, novinář a majitel The New York Times.

Podle informací NY Times moderoval Carr v předvečer své smrti panelovou diskusi k filmu Citizenfour s Edwardem Snowdenem. Novinář také bojoval se závislostí na drogách.

Americký novinář David Carr dopisoval do kulturní rubriky The New York Times, patří mezi iniciátory žánru „carpetbagger“, pravidelného reportování o novinkách a nesmyslech z ceremonií na červeném koberci (reportoval takto například z předávání Oscarů).

Carr byl rovněž pravidelným sloupkařem, britské Timesy publikovaly jeho sloupky každé pondělí. Zabýval se v nich zejména rozvojem médií - tisku, televize a fenoménem sociálních médií.

„Chceme, aby naše opory byly dobré při tvorbě článků i při předstírání toho, že ,jsme při tom´,“ zareagoval ironicky ve svém sloupku z roku 2003 na odhalení novináře stanice NBC Briana Williamse, který lhal o svém působení v bojovém vrtulníku při válce v Iráku.

Pohled do redakce

David Carr se narodil v roce 1956 v Minnesotě, kde také vystudoval vysokou školu. Absolvoval v oborech žurnalistika a psychologie. Jako redaktor pracoval mj. v médiích Twin Cities Reader nebo Washington City Paper. V roce 2011 se stal známým díky dokumentárnímu filmu dokumentu Page One: Inside the New York (Na titulní straně), který nahlíží do dění v jednom z nejvýznamnějších světových deníků a nastiňuje kontext fungování médií v éře internetu.

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...