27. června 2012 7:00, aktualizováno  7:12 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Dovolená v Řecku ještě nikdy nebyla levnější

Ostrov Zakynthos  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostrov Zakynthos | foto: Shutterstock

PRAHA Prodej zájezdů do Řecka se po volbách opět nastartoval a jejich ceny klesly na historické minimum. Turisté se nemusí bát v souvislosti s politicko-ekonomickou situací v zemi žádných omezení ve službách, dokonce se ze strany Řeků můžou setkat s vstřícnějším přístupem než dříve.

Shodují se na tom cestovní kanceláře, které Lidovky.cz oslovily, i předseda Asociace cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

ČTĚTE TAKÉ:

"Všeobecně platí, že v případě zájezdů do Řecka se jich 40 procent prodá v rámci first minute od února do března. Ve standardním období prodeje z katalogů, což je v dubnu a květnu, prodej stagnuje všeobecně, tam se i v normálních letech prodá 10 až 20 procent zájezdů a zbytek se od června prodá na last minuty," říká Okamura.

Oproti jaru se ceny zájezdů do Řecka snížily o dva až tři tisíce

To, že se v červnu prodej zájezdů do Řecka znovu nastartoval, nesouvisí jen s tím, že ve volbách zvítězily umírněné politické strany. Povolební období se totiž náhodou překrylo s hlavní sezonou prodeje last minute pobytů. "Ceny leteckých zájezdů last minute do Řecka jsou na historicky nejnižší úrovni vůbec. Týdenní pobyty last minute začínají na šesti tisících korun, a i to je katalyzátor, aby je lidé kupovali," myslí si Okamura. 

"V letošním roce jsme měli velmi dobré first minute prodeje zájezdů, a to včetně Řecka. K lehkému snížení zájmu o Řecko došlo krátkodobě před opakovanými volbami, ihned po jejich skončení a zveřejnění výsledků ale prodeje prudce stouply. Celkově tak již naše letošní prodeje zájezdů do Řecka převýšily prodeje za stejné období loňského roku," uvedl Petr Šatný, marketingový ředitel CK Alexandria.

Nejlevnější letecké zájezdy na last minute do Řecka teď začínají na 5770 korunách. Oproti jaru se ceny liší o 2 až 3 tisíce. Last minuty nabízí 20 až 30 procent slevu z katalogové ceny, záleží na termínu a destinaci. "Řecko nebývalo mezi těmi úplně nejlevnějšími destinacemi. Patří mezi země EU a má svoji kvalitu, mezi tradičně nejlevnější zájezdy do středomoří patřilo například Tunisko," srovnává Okamura.

Dovolená v Řecku se teď vyplatí

Pobyt v Řecku je v současné době podle Okamury velmi výhodný, protože zájem o zájezdy do této země do určité míry klesl i v západních zemích. Ti, co si zájezdy objednávali na jaře, ještě nevěděli, jaká bude situace.

Řecko se ale výrazného poklesu turistů bát nemusí. Může totiž dojít k určitému přelivu turistů, jako se tak stalo v případě situace v Egyptě, kvůli které začali lidé více jezdit  do Turecka.

rkaŠárka Bláhová

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT - VODNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Ústecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč