23. února 2012 12:34 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Jak ušetřit? Svetr z psích chlupů, žít v autě a mýt nádobí colou

Noc strávená na letišti může být docela náročná. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Noc strávená na letišti může být docela náročná. |

PRAHA Chcete cestovat bez peněz? Žádný problém, spěte na letištích. Potřebujete nutně auto, na které nemáte? Podělte se o ně s dalšími pěti lidmi. Českými weby se to jen hemží radami, jak se vyrovnat s poklesem životní úrovně. A z mnoha i bizarních nápadů vyplývá, že Češi neztrácejí humor ani v době nastupující recese.

"Svetr z huskyho chlupů je to nejteplejší, co jsem kdy měla! Minus dvacet pět venku a já byla jen v tom svetru a bylo mi náramně teploučko!" radí jistá Pája, jak vytvořit oblečení z psích chlupů, na serveru Jenpromuže.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Jinde se lze dočíst, jak ušetřit na spotřebě elektřiny: "Mějte jednu žárovku a noste ji z pokoje do pokoje podle potřeby." Pravda, objevují se i rozumnější nápady. Například ten, který nabádá lidi, aby se stýkali se svými přáteli u nich doma. "Vyjde to levněji než sedět v restauraci."

20 tipů na šetření

Každopádně i seriózní ekonomická data ukazují, že české domácnosti šetří po nedávném zdražení potravin ve velkém. Průzkum spotřebitelského chování od společnosti GfK říká, že loni Češi utratili o 1,4 procenta méně než v roce 2010. A letošní rozdíl oproti loňsku bude podle expertů ještě vyšší.

20 tipů na šetření

"Když vezmeme v úvahu, že letos poprvé po 14 letech klesne reálná průměrná mzda, tak nás v tomto roce čeká další pokles spotřeby," předvídá analytik ČSOB Petr Dufek. Na prvním místě lidé podle něj přestanou dávat peníze do kultury, na vybavení domácnosti a na volný čas. To proto, aby jim zbyly peníze na účty a jídlo.

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTROMONTÉR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč