20. dubna 2016 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Česká spořitelna zdražuje a zavádí poplatky za úhradu porna a hazardu

Česká spořitelna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká spořitelna. | foto: MAFRA - Hynek Glos

PRAHA Česká spořitelna chce přimět klienty, aby více využívali elektronické bankovnictví namísto hotovostních operací. Největší tuzemská banka přichystala od 1. července změnu ceníku, který zdražuje hotovostní operace či „papírovou“ komunikaci s bankou.

Většinu hotovostních operací, které podle nového ceníku zdraží, přitom bude banka nabízet v bezhotovostní podobě zdarma. Zároveň podle zjištění Mf Dnes a HN zavede poplatek za hazard nebo erotiku na internetu.

Za platbu kartou na webových stránkách, které nabízejí hazardní hry, sázení, loterii či sledování porna, bude banka účtovat 20 korun.

Zákazníci si připlatí mimo jiné za papírové výpisy či výběr hotovosti kreditní kartou.

„Změnami ceníku chceme hlavně podpořit elektronickou komunikaci klientů s bankou. Některé základní služby jako výpisy či PIN chceme klientům předávat v elektronické podobě,“ uvedla mluvčí banky Kristýna Havligerová.

O chystaných změnách v ceníku bude spořitelna informovat zákazníky již v těchto dnech. V těchto dnech rozesílá dopisy, které lidé obdrží spolu s výpisy z účtů. Podle nového ceníku například papírové výpisy z účtu zdraží z 25 korun na 30 korun. Ročně banka pošle kolem 45 milionů výpisů, z toho polovina je papírových.

Vybrané změny v ceníku:

  • Papírové výpisy zdraží z 25 Kč na 30 Kč.
  • Doporučení PIN k platební kartě papírově poštou bude nově stát 30 Kč.
  • Výběr hotovosti kreditní kartou z bankomatů ČS zdraží z 39 Kč na 50 Kč, z konkurenčních bankomatů podraží z 49 Kč na 80 Kč.
  • Za vklad v hotovosti na podnikatelské účty začne spořitelna vybírat 20 Kč.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!