Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V Česku přibylo práce. Více šancí měli lidé na severu Čech i Moravy

Nezaměstnanost (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nezaměstnanost (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Nezaměstnanost v celém Česku v březnu klesla na 7,2 procenta z únorových 7,5 procenta. Bez práce bylo 525 315 lidí, téměř o 23 tisíc méně než v únoru. Snižování nezaměstnanosti pomáhá začátek sezonních prací, klesat by měla i v dalších měsících. Počet volných pracovních míst vzrostl zhruba o sedm tisíc na 76 050.

Navzdory poklesu se nejvyšší nezaměstnanost stále drží v Ústeckém kraji. I po 0,3 procentním poklesu přesahuje deset procent.

Nezaměstnanost klesla ve všech okresech Moravskoslezského kraje, nejvýrazněji o 0,5 procentního bodu na Bruntálsku. Přesto je tento okres s podílem nezaměstnaných 12,9 procenta dál v čele tabulky okresů s největší nezaměstnanosti v celé České republice. 

„Na jedno volné pracovní místo připadalo v průměru 11,1 uchazeče, z toho nejvíce v okresech Bruntál (33,4) a Karviná (25,2),“ uvedla Piskořová. Bruntálsko v počtu uchazečů připadajících na jedno volné místo vede i celostátní statistiku, Karvinsko je třetí. 

Navzdory poklesu podílu nezaměstnaných Olomoucký kraj v březnu opět vykázal třetí nejvyšší nezaměstnanost v zemi. Nezaměstnanost v březnu klesla ve všech pěti okresech Olomouckého kraje. 

Nejvyšší podíl nezaměstnaných na konci března mělo Jesenicko, kde tento ukazatel činil 11,2 procenta. Na Přerovsku byla nezaměstnanost 9,6 procenta a na Šumpersku 8,5 procenta. Olomoucko mělo podíl nezaměstnaných 8,3 procenta a Prostějovsko 6,4 procenta.

Nejnižší nezaměstnanost naopak hlásí Praha s 5 procenty a Pardubický a Královéhradecký kraj po 5,9 procentech. 

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Některá letadla irského Ryanairu se po létě opět vrátí na zem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

Některá letadla irského Ryanairu se po létě opět vrátí na zem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Některá letadla irského Ryanairu se po létě opět vrátí na zem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...