11. listopadu 2009 10:55 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Pracovníci call centra vyhráli rekordní jackpot, teď dali práci sbohem

Sázkový tiket. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sázkový tiket. Ilustrační foto | foto: ČTK

LONDÝN Sedm pracovníků call centra firmy Hewlett Packard, kteří si s jedním britským párem rozdělí údajně nejvyšší výhru v dějinách britské loterie, již řeklo svým šéfům v Liverpoolu, že odchází. Sedm šťastlivců se dohodlo na společném sázení před pouhými čtyřmi měsíci.

Členové sázkařského spolku si spočítali, že by museli všichni pracovat a dávat dohromady své výplaty 150 let, aby získali 45,5 milionu liber (1,3 miliardy korun), které vyhráli. Na každého připadá 6,5 milionu liber. Druhá polovina z celkového jackpotu 91 milionů liber (2,6 miliardy korun) patří podle Reuters jistým manželům z jižního Walesu.

Sedmapadesátiletý vedoucí spolku John Walsh řekl, že jejich páteční výhru zjistil v noci na neděli. Musel prý ihned vzbudit ženu a děti, aby mu potvrdily, že se mu to jen nezdá. Svým spolusázejícím pak zavolal a klidným hlasem řekl, že vyhráli "několik tisíc". Pravdu jim řekl až poté, co šel v pondělí do práce a našel sázenku, kterou zde nechal.

Nejdříve koupí domy a auta
Výherci sestavili již také seznamy věcí, které si brzy koupí. V jejich čele jsou domy, auta a dovolené. Jen nejmladší z nich, devatenáctiletá Alex Parryová, uvedla, že chce jít studovat na univerzitu, kam nešla pro nedostatek peněz. "Nechtěla jsem tam jít, protože jsem nechtěla mít potom všechny ty dluhy, ale nyní jít mohu," uvedla.

Držiteli druhé vítězné sázenky jsou třiapadesátiletý nezaměstnaný mechanik Les Scadding a jeho osmatřicetiletá žena Samantha Peacheyová-Scaddingová.

Scadding sázel 12 let a prý vždy věřil, že vyhraje hodně peněz. "Vždy se mi smáli," vzpomíná se zadostiučiněním muž, který uhádl všech sedm vylosovaných čísel 11, 19, 34, 43, 45, 5 a 9. Manželé poskytli rozhovor místním televizím.

Hodlají si koupit nové auto typu Range Rover, větší dům v jižním Walesu a nejspíš i rezidenci na Barbadosu pro trávení dovolených. Výhru zjistili v sobotu a v neděli šli prý jako obvykle do oblíbené restaurace na oběd, jen si tentokrát navíc objednali šampaňské.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!