27. února 2015 12:50 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Služba pro piráty silnic. Podnikatel nabízí vrácení řidičáku

Řidičský průkaz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řidičský průkaz | foto: Reprofoto

ŠLUKNOV Neobvyklou živnost si zřídil mladý podnikatel ze Šluknova. Lidem, kteří přišli o řidičák, nabízí, že jejich zabavený průkaz vymůže od úřadů do deseti dnů. Za službu si účtuje desítky tisíc korun, část peněz chce předem.

Na podivný byznys pětadvacetiletého Dominika Křepelky upozornil Český rozhlas. Úředníci i právníci před jeho praxí varují. 

Tvrdí, že nic jako urychlení vrácení řidičáku legální cestou není možné a zároveň tvrdí, že Křepelka se může dopouštět porušení zákona.

Podnikatel se chlubí úspěšností 98 procent a tvrdí, že získá papíry zabavené kvůli zjištění alkoholu, drog či jinému závažnému porušení pravidel.

„S většinou klientů to dělám na dálku. Plnou moc, objednávku a všechno mi pošlou poštou, já tu plnou moc doručím na úřad, domluvím si tam schůzku a začnu jednat,“ přiblížil Křepelka svoji taktiku Českému rozhlasu.

Za službu si účtuje částky v řádech desítek tisíc korun a část peněz požaduje zaplatit předem, bez ohledu na výsledek jeho snažení.

Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.