25. listopadu 2016 10:35 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Týden zavřených dveří. ČEZ zamkl všechna zákaznická centra, mění systém

ÚNOR - Polostátní energetický gigant ČEZ oznámil stahování z Balkánu, které... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ÚNOR - Polostátní energetický gigant ČEZ oznámil stahování z Balkánu, které... | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Energetická společnost ČEZ kvůli přechodu na nový systém zákaznické podpory na týden zavírá všech 24 zákaznických center v Česku. Mimo provoz budou také provozovny smluvních partnerů.

Pobočky ČEZ zavřel v pátek, znovu budou otevřeny v pondělí 5. prosince.

„V žádném případě to neznamená, že nebudeme v tomto čase řešit požadavky zákazníků. Nepřetržitě fungují naše call centra, na kterých stovky našich operátorů odbavují požadavky zákazníků,“ řekl mluvčí firmy Roman Gazdík.

Průměrná denní návštěvnost zákaznických center ČEZ je podle něj zhruba 2500 lidí.

Změna systému souvisí s oddělením obsluhy klientů distribuce a prodeje firmy. Společnosti ČEZ Prodej a ČEZ Distribuce mají nyní samostatné informačně technologické systémy pro obsluhu zákazníků. Odděleně začínají fungovat i zákaznické telefonní linky.

ČEZ již dříve uvedl, že náklady změny a inovací IT systémů činí stovky milionů korun.

Kvůli změnám společnost už dříve omezila některé služby. Kvůli přechodu na nový systém nefungovala na čas například webová aplikace ČEZ ON-LINE. Postup firmy kritizovali někteří zákazníci. ČEZ dříve uvedl, že s projektem souvisí změny v celkem 40 informačních systémech. Pro dodavatele, společnost SAP, šlo o jednu z největších operací v Česku v posledních letech.

ČTK