25. února 2015 10:41 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V bohaté Dubaji pršely bankovky v hodnotě milionu dolarů

Turisty stále více lákají nákupy v Dubaji. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turisty stále více lákají nákupy v Dubaji. | foto: Shutterstock

DUBAJ Obyvatelům Dubaje ve Spojených arabských emirátech jako by se splnil životní sen, když z nebe začaly pršet bankovky v celkové hodnotě kolem milionu dolarů.

Pětisetdirhamové bankovky (asi 4 200 korun) snášející se z oblohy v centru Dubaje vyvolaly značný zmatek - auta začala zastavovat a jejich řidiči vyskakovali a chytali poletující oběživo. O neobvyklé události informoval list The Expres

Peníze hnané silným větrem padaly z nebe několik minut. „Pršely nám tu peníze,“ řekl novinářům jeden z místních obyvatel. 

„Byly to pětistovky, ty mají hodně velkou hodnotu. Spousta lidí vyskákala z aut, aby si je posbírala. Tohle se nestává každý den. Všichni z toho byli překvapení,“ dodal.

Kuriózní případ se odehrál 11. února, ale do světového tisku se informace o něm dostala až nyní. Dosud se nepodařilo najít žádné vysvětlení, odkud a proč se finanční déšť v Dubaji spustil.

Podobnou scénu zažil v prosinci loňského roku Hongkong, když se na silnici převrátila dodávka s téměř šesti miliony dolarů v hotovosti. Přestože v tomto případě bylo jasné, že peníze poletující vzduchem pocházejí z bezpečnostních schránek v dodávce, lidé se snažili posbírat jich co nejvíc.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!