Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Murdochův konglomerát News Corp. se propadl do ztráty

Média

  7:00
NEW YORK - Americký mediální konglomerát News Corp. hospodařil ve čtvrtém finančním čtvrtletí se ztrátou 1,55 miliardy dolarů (31,5 miliardy Kč) po zisku 683 milionů dolarů před rokem. Výsledky byly zasaženy vysokými restrukturalizačními náklady.

Rupert Murdoch a jeho nedělní verze nedělní verze bulvárního listu The Sun foto: ČTK

Tržby společnosti, kterou ovládá mediální magnát Rupert Murdoch, ve čtvrtletí končícím v červnu klesly o téměř sedm procent na 8,4 miliardy dolarů. Firma zaznamenala zhoršení výkonů ve všech hlavních divizích kromě kabelové sítě.

ČTĚTE TAKÉ:

Murdochovu firmu nedávno poškodil skandál s odposlechy a uplácením v Británii. Britská policie zatkla v souvislosti s vyšetřováním případu desítky lidí.

Společnost koncem června oznámila, že se rozdělí na dvě samostatné veřejně obchodované skupiny. Jedna bude zahrnovat současné vydavatelské aktivity a druhá zábavní.

Do zábavní části budou spadat filmové studio 20th Century Fox či televizní stanice Fox a Fox News. Do vydavatelské části bude patřit vydavatelství knih HarperCollins a noviny Wall Street Journal, The Sun či Times of London.

Autoři: ,