Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Myši se proháněly v Penny Marketu na Moravě, podívejte se video

Ekonomika

  12:15
LETOVICE - Státní zemědělská a potravinářská inspekce v úterý uzavřela prodejnu Penny market v Letovicích na Blanensku kvůli rozsáhlému porušení hygienických předpisů. Při kontrole zde inspektoři našli stopy výskytu hlodavců na prodejní ploše a v zázemí našli živé myši i s mláďaty.

Myši se zabydlely v rozkousaných botách. foto: SZPI

Prodejna zůstává zavřená i ve středu a inspekce s provozovatelem zahájila správní řízení o uložení sankce, informoval v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Inspekce našla trus na regálech mezi potravinami, v zázemí se nacházelo vyřazené zboží, které bylo ohlodané. Ve zboží, které bylo určené k likvidaci, tedy oblečení, botách a drogistickém zboží, našli inspektoři dokonce myší hnízdo. "Na některých místech provozovny se rovněž šířil zápach charakteristický pro výskyt hlodavců," doplnil Kopřiva.

Myši se měly v prodejně Penny Market jako v ráji.

A zanechaly za sebou pořádnou spoušť.

Inspekce ihned nařídila prodejnu zavřít a zakázala uvádět potraviny do oběhu. Provozovatel musí odstranit veškeré zjištěné nedostatky a přijmout účinná opatření k regulaci škůdců.

ČTĚTE TAKÉ:

Letos SZPI zavřela již více než desítku prodejen od večerek po supermarkety právě kvůli výskytu hlodavců. Ti představují zdravotní riziko kvůli tomu, že mohou přenášet závažná onemocnění.

Autoři: ,

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...