Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nova prodala do USA seriál o Berdychově gangu

Ekonomika

  15:31
PRAHA - Televize Nova prodala do USA adaptační práva na svůj kriminální seriál Expozitura, který se natáčel v roce 2008. Šestnáctidílná série se tak stala prvním českým seriálem, který v podobě adaptace prorazila na americký trh.

Seriál Expozitura se isnpiroval událostmi kolem Berdychova gangu foto: TV Nova

Čeští diváci seriál v režii Petra Kotka a Ivana Pokorného zatím ale neměli možnost vidět, protože Nova ho v Česku neodvysílala. Informoval o tom server Týden.cz.

Expozitura (v angličtině Organised Crime Unit) vypráví příběh motivovaný skutečnými kriminálními činy takzvaného Berdychova gangu, který má podle obžalob i pravomocných verdiktů na svědomí loupeže, únosy a vydírání podnikatelů. Seriál vychází z přímé zkušenosti autorů a bývalých reportérů Novy Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu odhalovali.

Seriál Expozitura se isnpiroval událostmi kolem Berdychova gangu

Podle serveru se na koupi práv k Expozituře dohodla sesterská distribuční společnost MediaPro Distribution se zástupci Resonant TV a Fluent Media Group, předními světovými společnostmi v oblasti vývoje a distribuce formátů pro světový televizní trh.

"Líbí se mi, když na nějakém trhu najdu perlu, kterou ještě nikdo neobjevil, a tohle právě takový skvělý seriál je. Chytne vás již od první scény," prohlásil podle Týdne.cz prezident společnosti Fluent Media Group a budoucí výkonný producent seriálu Raul Mateu.

Seriál Expozitura se isnpiroval událostmi kolem Berdychova gangu

Každý díl seriálu je věnován jednomu dílčímu případu. Hlavním dramatem je ale příběh policistky v podání Hanky Wagnerové a jejího parťáka, jehož hraje Pavel Zedníček, kteří se zločineckému gangu postavili.

Kauza Berdychova gangu je označována za největší případ organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky a je závažná i kvůli propojení podsvětí s elitními detektivy.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nutrilon: Mléko, které dětem chutná
Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být...