Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novinářská cena míří do Lidových novin. I za odkrývání kauz

Média

  10:28aktualizováno  12:35
Redaktor Ondřej Koutník, který se věnuje pátrací žurnalistice a odhaluje pozadí politiky i byznysu, získal Cenu křepelek pro mladé a perspektivní novináře do 33 let.

Redaktor Lidových novin Ondřej Koutník s reportérem ČT Zdeňkem Velíškem foto: Richard CortésLidové noviny

Vytrvalost, s kterou Ondřej odkrývá podivné toky peněz v pražském dopravním podniku či se věnuje postavám šedé zóny jako Ivu Rittigovi, Tomáši Pitrovi a dalším, oslovila odbornou porotu Nadace Český literární fond. Ta jej proto vybrala mezi nositele prestižních novinářských cen K. H. Borovského pro rok 2013. Hlavní cenu K.H.B pak získal dlouholetý moderátor Událostí, komentářů na České televizi a tvář veřejnoprávního rozhlasu Martin Veselovský.

Drtinová: Vidí i to, co jiní nevidí

"Jeho (Ondřejovy) texty o tunelu Blanka, Opencard či pražském Dopravním podniku mi byly spolehlivým rádcem v tématech z pražské radnice, které do hloubky ovládal a ovládá. A navíc je umí srozumitelně popsat, aniž by uhnul od právní přesnosti. Vidí i to, co jiní nevidí. Ne nadarmo používá novinářskou zkratku oko," uvedla v laudatiu dnes již bývalá moderátorka Událostí, komentářů Daniela Drtinová, která Cenu křepelek předávala.

Ondřej Koutník novinářsky "vyrůstal" v projektu současného šéfredaktora LN Istvána Léka Česká pozice a spolu s ním pak také vloni v prosinci přešel do redakce Lidových novin. Spolu s Ondřejem získal novinářskou křepelku také sportovní redaktor Českého rozhlasu Jan Kaliba.

V letošním roce je to již druhá prestižní cena pro novináře LN. V únopru si za svůj žurnalistický um odnesl Cenu Ferdinanda Peroutky vedoucí kulturní rubriky Jiří Peňás.

ČTĚTE TAKÉ:

Mezi nositeli Ceny křepelek pro "naděje české žurnalistiky" figurují známé postavy české novinařiny jako Ondřej Kundra z Respektu, Nora Fridrichová z České televize, Janek Kroupa nyní z Českého rozhlasu nebo také Ondřejova kolegyně z kanceláře a politická reportérka LN Kateřina Eliášová.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mary Kay je 25 let na trhu! Vyhrajte a oslavte to společně s námi
Mary Kay je 25 let na trhu! Vyhrajte a oslavte to společně s námi

Mary Kay slaví 25. výročí na českém a slovenském trhu. To už je pořádný důvod k oslavě a při té příležitosti jsme si pro Vás připravili soutěž o...

Mohlo by vás zajímat