Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novinářská cena míří do Lidových novin. I za odkrývání kauz

Ekonomika

  10:28aktualizováno  12:35
Redaktor Ondřej Koutník, který se věnuje pátrací žurnalistice a odhaluje pozadí politiky i byznysu, získal Cenu křepelek pro mladé a perspektivní novináře do 33 let.

Redaktor Lidových novin Ondřej Koutník s reportérem ČT Zdeňkem Velíškem foto: Richard CortésLidové noviny

Vytrvalost, s kterou Ondřej odkrývá podivné toky peněz v pražském dopravním podniku či se věnuje postavám šedé zóny jako Ivu Rittigovi, Tomáši Pitrovi a dalším, oslovila odbornou porotu Nadace Český literární fond. Ta jej proto vybrala mezi nositele prestižních novinářských cen K. H. Borovského pro rok 2013. Hlavní cenu K.H.B pak získal dlouholetý moderátor Událostí, komentářů na České televizi a tvář veřejnoprávního rozhlasu Martin Veselovský.

Drtinová: Vidí i to, co jiní nevidí

"Jeho (Ondřejovy) texty o tunelu Blanka, Opencard či pražském Dopravním podniku mi byly spolehlivým rádcem v tématech z pražské radnice, které do hloubky ovládal a ovládá. A navíc je umí srozumitelně popsat, aniž by uhnul od právní přesnosti. Vidí i to, co jiní nevidí. Ne nadarmo používá novinářskou zkratku oko," uvedla v laudatiu dnes již bývalá moderátorka Událostí, komentářů Daniela Drtinová, která Cenu křepelek předávala.

Ondřej Koutník novinářsky "vyrůstal" v projektu současného šéfredaktora LN Istvána Léka Česká pozice a spolu s ním pak také vloni v prosinci přešel do redakce Lidových novin. Spolu s Ondřejem získal novinářskou křepelku také sportovní redaktor Českého rozhlasu Jan Kaliba.

V letošním roce je to již druhá prestižní cena pro novináře LN. V únopru si za svůj žurnalistický um odnesl Cenu Ferdinanda Peroutky vedoucí kulturní rubriky Jiří Peňás.

ČTĚTE TAKÉ:

Mezi nositeli Ceny křepelek pro "naděje české žurnalistiky" figurují známé postavy české novinařiny jako Ondřej Kundra z Respektu, Nora Fridrichová z České televize, Janek Kroupa nyní z Českého rozhlasu nebo také Ondřejova kolegyně z kanceláře a politická reportérka LN Kateřina Eliášová.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat