Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Odboráři v Poldi vyhlásili stávkovou pohotovost. Kvůli opožděným mzdám

Ekonomika

  10:39
KLADNO - Odboráři vyhlásili v kladenském závodě na výrobu oceli Poldi od 1. června neomezenou stávkovou pohotovost. Důvodem je opožděné vyplácení mezd. Problém se týká přibližně čtyř stovek zaměstnanců. Na středu je naplánována schůzka odborářů s vedením společnosti.

Huť Poldi založil Karl Wittgenstein jako svoji soukromou společnost, kterou pojmenoval na počest manželky Leopoldiny. O čtyři roky později nechal patentovat slavnou ochrannou známku s profilem ženské hlavy, údajně Leopoldiny. foto: MAFRA: JIŘÍ VOSTÁREK

Informaci potvrdil zástupce odborářů, předseda Základní organizace Hutě Poldi Richard Mosr. Vedení Poldi slibuje doplacení mezd ještě tento týden.

ČTĚTE TAKÉ:

Zpožděním vyplácení mezd společnost Poldi porušuje kolektivní smlouvu. "Cílem stávkové pohotovosti je docílit nápravy v oblasti vyplácení mezd a plnění kolektivní smlouvy," stojí ve vyjádření odborářů. Pohotovost odbory plánují ukončit následující den po naplnění kolektivní smlouvy.

Personální ředitel Poldi Antonín Čimera řekl, že vedení společnosti situaci řeší. "Tento týden by měly být vyplaceny veškeré dlužné dubnové mzdy," uvedl. Květnové mzdy by už podle něj měly být vyplaceny v termínu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!