Neděle 16. května 2021svátek má Přemysl 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Plyšáci se do světa nepodívají, cestovka stojí

Společný oběd plyšáků. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společný oběd plyšáků. | foto: Toy traveling

PRAHA Cestovní kancelář Toy traveling nabízející zájezdy šité na míru plyšovým hračkám prý pozastavila činnost a své "chlupaté klienty" aktuálně nikam nevozí. Důvodem jsou podle jejího majitele úpravy v tuto chvíli nefunkčního webu.

Informoval o tom server E15. Projekt vzbudil velkou pozornost díky pořadu České televize Den D, kde byl poprvé představen. Na jeho vzniku se finančně podíleli i podnikatel Tomio Okamura a bývalá ministryně informatiky Dana Bérová.

V Česku vznikla cestovní kancelář pro plyšová zvířata. Na fotografii plyšák a Hradčany.

"Stojíme zhruba tři měsíce," uvedl většinový majitel Marek Hlávka. Důvodem jsou podle něj úpravy internetové stránky cestovní kanceláře a vše prý nyní závisí na graficích a počítačových odbornících.

Čtěte více:

Žádné zájezdy pro plyšáky proto aktuálně nenabízí. Zda a kdy obnoví své podnikání, je podle Hlávky "ve hvězdách". Podnikatel doufá, že to bude ještě letos.

Investoři nemají informace
Podrobnější informace nemají ani televizní investoři Dana Bérová a Tomio Okamura. Každý z nich vložil do firmy 30.000 korun, za které získal ve firmě Toy Traveling patnáctiprocentní podíl. "Něco se tam děje, měli bychom k tomu mít schůzku koncem června," uvedla Bérová. "Už půl roku jsem se o tu firmu nezajímal, jsem jen menším společníkem. Ať to vyjde, nebo ne, je to jen reality show," doplnil Okamura.

V Česku vznikla cestovní kancelář pro plyšová zvířata. Na fotografii plyšák přes Staroměstskou radnicí.

Cestovní kancelář Toy Traveling vznikla za velké mediální pozornosti počátkem loňského roku. Klientům nabídla možnost vyslat svého plyšáka do vybraných měst světa. Objednávku měli provést prostřednictvím webu sendyourdarling.com.

Zaměstnanci cestovky pak ve zvolené destinaci hračku nafotí před nejvýznamnějšími pamětihodnostmi nebo například při obědě v restauraci a fotografie spolu s plyšákem zašlou zpět zahraničnímu majiteli.

V Česku vznikla cestovní kancelář pro plyšová zvířata. Na fotografii plyšák a panorama Prahy.

Ten se pak může pochlubit svým kamarádům, kde všude plyšák byl a jaké měl hezké zážitky. Obrázky z cest mohl umístit třeba na svoji stránku na Facebooku.

,

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Čistá podlaha včetně všech rohů? S mopem Vileda Spin & Clean to zvládnete snadno
Čistá podlaha včetně všech rohů? S mopem Vileda Spin & Clean to zvládnete snadno

Přihlaste se o testování lehkého a praktického mopu od Viledy Spin & Clean. Zaujme nejen kulatou rotační hlavou, ale hlavně pak unikátní konstrukcí...