Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po vzoru Česka. PPF oddělila v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku sítě do firem CETIN

Ekonomika

  8:58
Praha - Telekomunikační divize PPF vyčlenila v Bulharsku, Maďarsku a Srbsku po vzoru Česka od mobilních operátorů Telenor infrastrukturu do oddělených firem CETIN. Operátoři Telenor budou poskytovat služby koncovým zákazníkům, podobně jako O2 v ČR.

Budova společnosti CETIN na pražském Žižkově. foto:  Michal Šula, MAFRA

Sítě budou v jednotlivých zemích spravovat nově vytvořené společnosti CETIN, které spolu s českým CETINem vytvoří skupinu CETIN Group. PPF Telecom Group to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě.

EU podezírá české firmy T-Mobile, O2 a CETIN z omezování konkurence kvůli dohodě o sdílení sítí

Na datových a komunikačních sítích skupiny CETIN budou místní mobilní operátoři Telenor i další domácí a zahraniční poskytovatelé, včetně české O2, nabízet zákazníkům hlasové a datové služby, internetovou televizi, videotéku a služby IT a kybernetické bezpečnosti.

PPF tak využije model, který provozuje v České republice, kde se před pěti lety od O2 oddělily pevné a mobilní sítě a datová centra do CETINu. CETIN služby poskytuje na velkoobchodním základě nejen O2, ale i dalším operátorům na trhu.

„Dobrovolné rozdělení O2 a CETIN, které jsme jako první v Evropě provedli před pěti lety, je důkazem naší schopnosti inovovat a vytrvale hledat nové cesty v podnikání. Středo a východoevropské mobilní operátory působící pod značkou Telenor jsme získali v roce 2018. Za necelé dva roky jsme dokázali využít našich zkušeností a uskutečnit i na těchto trzích stejný krok jako v ČR,“ uvedl akcionář PPF Group a generální ředitel PPF Telecom Group Ladislav Bartoníček.

Kellnerova PPF přebírá televizi Nova. Za společnost CME zaplatí více než 48 miliard korun

Předsedou představenstva CETIN Group byl jmenovaný Jan Kadaník, který bude zodpovídat za celkovou strategii skupiny. Dosavadní generální ředitel českého CETINu Juraj Šedivý bude jako člen představenstva a výkonný ředitel odpovídat za řízení a provoz skupiny. Zefektivnění organizace a synergie v regionu podle Šedivého podpoří inovace a zavádění nových technologií, které budou v nadcházejících letech tahounem telekomunikačního sektoru.

PPF Telecom Group je telekomunikační divize investiční skupiny PPF Petra Kellnera. Působí v České republice, na Slovensku, v Bulharsku, Černé hoře, Maďarsku a Srbsku. Skupina má 17,2 milionu zákazníků a 12.000 zaměstnanců. V účetním roce 2019 měla provozní zisk EBITDA 1,4 miliardy eur.

Autor:

Mohlo by vás zajímat