Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Právnický ples má tradici v 19. století. Výtěžek z příštího ročníku zvelebí pražskou fakultu

Právo

  6:30
PRAHA - Ani v aktuální společenské sezóně nebude v soupisce nejvýznamnějších akcí chybět Právnický ples, který pořádá Všehrd – nejstarší studentský právnický spolek. Výtěžek z prodeje vstupenek na již tradiční akci, která proběhne 23. února v pražském Obecním domě, bude letos věnován na rozvoj interiéru budovy Právnické fakulty univerzity Karlovy. První vlna prodeje vstupenek byla zahájena 10. prosince.

Právnický ples v roce 2018. foto: Ivo Barabas Photography

Je dárkyně vajíčka matkou? Noc fakulty kladla palčivé otázky, dorazily stovky lidí

Ples je plně v rukou spolku Všehrd již pátým rokem. Tradice akce se však váže až k roku 1870, kdy ples poprvé uspořádal Spolek československých právníků. „Tradice byla sice několikrát přerušena, nikdy však zcela nezanikla. Všehrd opět pořádá Právnické plesy od roku 1990, kdy bylo obnoveno právo svobodně se sdružovat. Krátce pořadatelství převzala Právnická fakulta, ale v roce 2015 se pořádní plesu plně vrátilo pod Všehrd,“ uvedl Adam Zvonař, předseda plesového výboru. Na organizaci akce se podílí desítky lidí z řad Všehrdu. „Kouzlo spolku je právě v tom, že naučí lidi být týmovým hráčem,“ pochvaloval si Zvonař.

Ples má poslední roky benefiční rozměr. Výtěžek byl v minulosti věnován třeba na rekonstrukci legendárního výtahu paternoster v budově fakulty, jež byl řadu let mimo provoz. Všehrd na opravu zařízení přispěl téměř 200 tisíci korunami. Peníze z letošního plesu budou věnovány na další rozvoj interiéru budovy, jež má určit chystaná architektonická soutěž.

Podpora vedení fakulty

Partnerem plesu je Právnická fakulta, bez které by tradiční akce nevznikla. „Právě pan děkan profesor Kuklík je pro nás velkou oporou a vlastně jeden z našeho týmu, za to mu patří velké poděkování. Stejně tak profesorce Štangové a profesorovi Gerlochovi, kteří nám dodnes pomáhají s nápady a získávání nových partnerů, neboť oni řadu let tyto plesy pořádali, “ uvedl Zvonař.

Lístky na sezení je možné zakoupit webu události. Místa na stání budou v prodeji od 15. ledna v budově pražské Právnické fakulty. Hosté se mohou mimo jiné těšit na Západočeský symfonický orchestr z Mariánských lázních, nejstarší symfonický orchestr v českých zemích.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!