Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražané se stěhují do dříve přehlížených čtvrtí. Táhnou Libeň i Malešice

Ekonomika

  12:33
PRAHA - Deset tisíc nových bytů bude v Praze na přelomu roku připraveno k nastěhování v celkem 106 developerských projektů. Nejvíc se staví v severovýchodní části města, především v Praze 9 a okolí, rozsáhlou bytovou výstavbu má Praha 5 a také Praha 15.
Pronájem bytu – ilustrační foto.

Pronájem bytu – ilustrační foto. foto: Shutterstock

Studie Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) poukázala na nerovnoměrné využívání pražských lokalit pro novou bytovou výstavbu. Jen v Horních Měcholupech je aktuálně k dispozici zhruba 1000 nových bytů, v Libni pak 800, hranici 500 nabízených nových bytů za letošní rok překonali developeři v Malešicích, Hlubočepích a Vysočanech.

Kde je nabídka bytů v Praze největší?

Naopak v historickém centru města nevzniká žádný větší bytový projekt. "Hlavním cílem analýzy je identifikovat a vyhodnotit stav a vývoj území Prahy z hlediska využívání jednotlivých lokalit pro účely nové bytové výstavby, tak aby bylo povědomí města, odborné i široké veřejnosti o bytové výstavbě v Praze kompletní," uvedl autor analýzy Michal Němec.

Kde se developerům daří nové byty prodávat?

"Vznik nových bytů je v zásadě pozitivním jevem naznačujícím, že Praha je stále atraktivní místo nejen k práci či návštěvě, ale i k životu," řekl primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

Kde se v Praze staví nové bytové domy?

Metr čtvereční v novém bytě stojí v Praze průměrně kolem 50 tisíc korun. Obsazenost nabízených bytů je v průměru téměř 60procentní, v některých lokalitách přesahuje 70 procent. Závěry analýzy použije Praha při přípravě dokumentů o budoucím rozvoji města.

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat