Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tisíce chybových hlášek. Webové stránky amerických aerolinek čelí výpadkům, problém má i Austrálie

Ekonomika

  8:23
Washington - Weby velkých amerických aerolinek čelí výpadkům. Uživatelé mají problém dostat se na internetové stránky společností American Airlines, Southwest Airlines, United Airlines a Delta Air Lines. Podle agentury Reuters to vyplývá z dat online platformy, která poskytuje uživatelům v reálném čase informace o stavu různých webových stránek a služeb. Problém s výpadkem internetu má i australská letecká společnost Virgin Australia.

American Airlines foto: Shutterstock

Více než tisíc chybových hlášení přišlo na stránku Southwest Airlines. Přes 400 uživatelů nahlásilo problém s webem Delta Air Lines. U zbylých dvou amerických aerolinek to bylo přes 300 problémových hlášení. Společnost Southwest Airlines ve středu zrušila téměř 300 letů a více než 50 jich bylo zpožděných den na to, co byla nucena na čas přerušit provoz kvůli počítačové závadě.

Věřitelé ČSA souhlasili s reorganizací společnosti. Měla by vést k záchraně aerolinek, které jsou v úpadku

S problémem ve výpadcích internetu se dnes potýká také australská aerolinka Virgin Australia. Informovala o tom na sociálních sítích. O výpadcích internetu, které narušují přístup do internetového bankovnictví a online platebních aplikací, informují podle deníku The Sydney Morning Herald i velké australské banky.

American Airlines
Letadlo společnosti American Airlines.

.

Autor: