"Vypadalo to jako nějaká bláznivá, úžasná herna. Nejsou tam jen hračky, ale například také lávové lampy a svačinové boxy." Spurlock také mluvil s herci a scenáristy, kteří se přičinili o úspěch pořadu, včetně bývalého scenáristy a producenta seriálu Conana O'Briena.
Setkal se i s mnoha fanoušky z řad celebrit, například britským hudebníkem Stingem, americkou zpěvačkou a klavíristkou Norah Jonesovou, britským hercem Johnem Watersem a americkým skladatelem a zpěvákem Mobym.
"Moby je skutečně velký fanoušek. Ve volném čase, když jde po ulici, si prý vymýšlí remixy k epizodě Pan Pluhař (Mr. Plow)," uvedl Spurlock.
"Jedna z nejpřekvapivějších věcí pro mě byla, jak moc je (seriál) oblíbený i za hranicemi Ameriky," řekl Spurlock.
"Seriál Simpsonovi si získal skutečně celosvětovou oblibu. Simpsonovi se stali pro mnoho lidí členy rodiny. Je to něco, s čím se může každý, podle mého názoru, ztotožnit a najít si v těch příbězích střípky i ze svého života," říká režisér. Své zážitky pak využil v lednovém speciálu o rodině Simpsonových, který televizní společnost FOX TV vysílala dnes v 02:30 SEČ.
Seriál se vysílá již 20 let
Seriál Simpsonovi vytvořil pro televizi FOX režisér Matt Groening v produkci Jamese L. Brookse. Na televizních obrazovkách se tento nejdéle vysílaný animovaný seriál v historii americké televize poprvé objevil v roce 1987. Tehdy však šlo pouze o dvouminutový skeč, který vyplňoval přestávku v pořadu Show Tracey Ullmanové. Jako seriál se představil o dva roky později. V roce 1989 byl odvysílán mimořádný speciál a plnohodnotný první díl pak měl premiéru 14. ledna 1990.
V Česku se příběhy Simpsonových ocitly v roce 1993. Podle údajů ČT seriál vyhledávalo v té době v průměru 3,1 milionu diváků starších 15 let; silný zájem o Simpsonovy byl však ovlivněn mimo jiné tím, že v té době ještě neexistovaly soukromé stanice.
Svůj hlas populárním postavičkám propůjčili Martin Dejdar, Jiří Lábus či Helena Štáchová. Homera původně daboval Vlastimil Bedrna, poté Vlastimil Zavřel. České verze Simpsonových získala v roce 2000 Zvláštní cenu Františka Filipovského, ocenění udělované právě za dabingové výkony.
Od letošního ledna vysílá oblíbené příběhy ze Springfieldu soukromá televizní stanice Prima Cool.