130 let

Diskuze

S připojením budoucnosti stáhnete film za vteřinu. Přijde za šest let

Superrychlá mobilní síť, která umožní stáhnout si celovečerní film ve vysokém rozlišení během sekundy, začne fungovat pravděpodobně až kolem roku 2020. Vyvíjená síť 5G ale bude primárně určená pro komunikaci mezi přístroji.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

24. 2. 2014 19:38
Už se těším...

...až si budou můj kartáček na zuby online spřádat tajné plány s vrtačkou u mého zubaře :-(

...

"...Ve skutečnosti bude síť vybudovaná pro auta, lednice, chytré hodinky, kartáčky na zuby, žárovky a celou škálu dalších každodenních věcí, aby spolu mohly navzájem komunikovat on-line v rámci fenoménu známého jako "internet věcí"...."

0 0
možnosti
JK

24. 2. 2014 18:13
Internetu vecí nedôverujem

Asi to bude už mojím vekom, ale technológii internetu vecí vôbec nedôverujem. Nevidím najmenší dojem, prečo by moja práčka, chladnička či mikrovlnka mali byť permanentne pripojené na internet. 100 %-né zabezpečenie internetu ešte nikto nevymyslel, a tak je riziko, že mi niekto hackne práčku (teda pokazí ju na diaľku) alebo iné zariadenie v mojej domácnosti, relatívne vysoké.

Naopak si myslím, že tí naozaj bohatí ľudia budú v budúcnosti od internetu a mobilných sietí odstrihnutí, resp. ich budú využívať len v minimálnej miere.

0 0
možnosti
JP

J. Pluk

24. 2. 2014 18:49
Re: Internetu vecí nedôverujem

Víte, myslím že hrozba hacknuté pračky je zcela marginální s jinými potenciálními riziky - a to s výskytem geneticky podmíněných chorob, alergií atd. Je skutečností, že doposud nikdo neprokázal exaktní vazbu mezi nárůstem genetických poškození, alergií a dalších "civilizačních chorob", které se vyskytují především ve vysoce industrializovaných částech světa a mírou "elektronického zamoření". Existují sice úvahy o tom, jaký vliv asi mají husté sítě elektromagnetických signálů na plod a malé děti, ale nikdo jim nevěnuje pozornost a nejsou udělovány skoro žádné granty na toto téma. Že si myslíte že není incidence? Tak schválně - Jižní Korea patří mezi země s nejvyšší hustotou signálu na světě. Zároveň je zemí s nejvyšším výskytem autismu. Nyní je tam výskyt autismu 1:50, před čtyřiceti lety 1:20.000. Přesto nikdo nezkoumá vazby mezi elektromagnetickým zamořením a tímto. Co myslíte, jak působí na mozek nemluvněte vystavení působení mnoha vysokofrenvečních sítí?

0 0
možnosti
  • Vybrali jsme pro Vás