Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Savarová rozptýlí pochybnosti, říká Železný

Ekonomika

  16:49
PRAHA - O kandidatuře na prezidenta nepřemýšlí a naléhavé tělesné potřeby během vysílání se neobává. Moderátor České televize Jakub Železný odpovídal čtenářům serveru Lidovky.cz, českou politickou scénu ale komentovat nechtěl.

Jakub Železný na kamerových zkouškách v České televizi foto: ČT

„Z pozice novináře v médiu veřejné služby nemohu komentovat práci politiků, to jistě chápete,“ zněla odpověď moderátora Jakuba Železného na dotaz čtenáře serveru Lidovky.cz.

V roli moderátora ale zdrženlivý rozhodně není. Když zpovídá hosty, bývá jízlivý, nebere si servítky a často také skáče do řeči.

„Myslím, že povinností novináře v médiu veřejné služby je dorážet s otázkami, zvláště na ty, kteří nás mají zastupovat, tedy politiky. A skákání do vět je dobré tam, kde politik neodpovídá na danou otázku, to je pak dokonce nutné,“ obhajuje se Železný.

On-line rozhovor se čtenáři serveru Lidovky.cz

Od dubna změní Železný v rámci ČT působiště. Stane se jedním ze čtyř moderátorů nových Událostí.

Na jednu stranu je sice Železnému líto odchodu z večerních komentovaných Událostí, komentářů, nová pozice je pro něj ale silným lákadlem. „Vždycky je to něco za něco. Po pěti letech docela náročné práce bude nepochybně osvěžující zkusit něco nového. Věřím navíc, že v nových Událostech bude i prostor zúročit něco z toho, co jsem se v Událostech, komentářích naučil.“

Nová role ale přináší i různá úskalí. Čtenáře například zajímalo, jak by moderátor řešil při vysílání naléhavou potřebu odskočit si na záchod. Události bude totiž nově uvádět pouze jeden moderátor a to téměř celou hodinu. „Ne, tohle se myslím opravdu nestane,“ věří Železný.

ČTĚTE TAKÉ:

S neobvyklým dotazem přišel také čtenář s přezdívkou Okamura, kterého zajímalo, zda syn bývalého televizního ředitele a senátora Vladimíra Železného nepřemýšlí o kandidatuře v přímé volbě prezidenta.

„Vím, že jistě vypadám o něco starší a unavenější, než jsem, ale nesplňuji ještě věkový limit,“ odpověděl moderátor. Čtyřicátiny totiž Železný oslaví až za rok na prvního července.

Savarové v práci pomůžeme

Kromě něj budou hlavní zpravodajský pořad od dubna uvádět ještě tři ženy: Jolana Voldánová, Marcela Augustová a Aneta Savarová. Železný tak mezi nimi bude jediný muž. „Výběr prováděli naši nadřízení po důkladných konzultacích s řadou odborníků. Jsem za léta práce zvyklý pracovat s kolegyněmi, takže tohle opravdu neřeším,“ sdělil moderátor v rozhovoru se čtenáři Lidovek.cz.

Erotické fotografie své nové kolegyně Savarové moderátor podle svých slov neviděl. „Nezajímají mě, ale je pravda, že jsem o nich slyšel,“ řekl Železný.

Nová moderátorka Událostí České televize a bývalá modelka Aneta Savarová.

Nová moderátorka Událostí České televize a bývalá modelka Aneta Savarová.

„Jsem zcela přesvědčen, že kolegyně Savarová udělá vše proto, aby pracovala poctivě a všechny pochybnosti, má-li je někdo, rozptýlila. My ostatní jí v tom jistě pomůžeme,“ dodal moderátor.

Svým předchůdcům skládá Železný v rozhovoru poklonu. „Zaslouží jediné: velmi upřímně poděkovat za léta, kdy to byli oni, kdo nesl na trh kůži zpravodajství ČT, které může každý lehce kritizovat (to umí fakt každý), ale přesto je trvale nejdůvěryhodnějším zpravodajstvím široko daleko. Myslím, že všichni zaslouží za ta léta ocenit.“

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...