Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Silvestr se blíží, „drink taxi“ jsou přetížená

Alkohol - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alkohol - ilustrační foto. | foto: David PortLidové noviny

PRAHA Svátky na konci roku nejsou jen časem zběsilého nakupování a utrácení veškerých úspor. Mnoho lidí také vyráží za uvolněním na podnikové večírky nebo do restaurací a barů. A k této kratochvíli samozřejmě patří popíjení alkoholu. V tomto období také vrcholí sezona specializovaných taxikářských společností, jako je Drink SOS nebo Speed Cars, které domů odvezou nejen zákazníka, ale i jeho vůz.

„Nejvytíženější v celém roce jsme posledních čtrnáct dní před Štědrým večerem, kdy bývají firemní a soukromé večírky a naše služby jsou objednávány hromadně jak stálými, tak i příležitostnými zákazníky,“ potvrdila LN Slávka Harazimová, majitelka společnosti Drink SOS.

Taxi už není přebytečný přepych
A zájem trvá až do Silvestra. Z Prahy i do dalších měst Poptávka po službách tohoto typu rok od roku stoupá. A tak tato služba již není jen doménou Prahy a rozšířila se i do dalších velkých měst Česka. „Díky každoročnímu vzrůstajícímu zájmu nabízíme od prosince naše služby rovněž v Brně a okolí,“ popisuje rozšíření působnosti Drink SOS Harazimová.

Lidé přestávají brát taxi jako předražený přepych. Zároveň také neriskují ztrátu bodů za jízdu pod vlivem alkoholu. „Zájem o naše služby začal významně růst právě po zavedení bodového systému,“ potvrzuje Roman Himr, jednatel společnosti Atlant – taxi.

Existuje i další důvod, proč lidé využívají těchto služeb v čím dál větší míře. „Popularitu, které drink taxi u nás dosáhlo, přisuzuji velké oblibě českého národa konzumovat alkohol. Právě tyto dva faktory vytváří nejlepší podmínky pro nabídku našich služeb,“ konstatoval Lukáš Novák ze společnosti Rychlá rota, která pomáhá znaveným řidičům v Brně a okolí.

Některé firmy o svátcích nestíhají vyřizovat objednávky a musí nabírat další řidiče. „Při mnohonásobně zvýšeném zájmu o naše služby musíme někdy prodlužovat dobu čekání na našeho řidiče, což se nelíbí nám ani klientům,“ uvádí Harazimová. Před objednáním odvozu je dobré se přesvědčit o tom, že firma má uzavřené patřičné pojištění.

Jsou totiž známy případy, kdy po nehodě způsobené najatým řidičem měl zákazník problém s vymáháním pojistky. Mnoho poskytovatelů těchto služeb potvrdilo, že nemá nouzi o kuriózní případy odvozů. Není výjimkou, že si drink taxi objedná člověk, který chce své vozidlo pouze přeparkovat. Existují i opačné extrémy. „Naše nejdelší trasa byla z centra Prahy do Budapešti,“ řekla LN Slávka Harazimová.

V Česku se slaví téměř permanentně. A tak se specializované firmy nemusejí strachovat o úbytek zákazníků. „Velký zájem je rovněž o Velikonocích a v době, kdy národní hokejový či fotbalový tým bojuje o medaile,“ říká Vít Papírník, jednatel firmy V. I. P. Witi Praha.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!