Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Síť multikin Cinestar ruší projekce, Cinema City bude promítat pro omezený počet diváků

Ekonomika

  15:48
Síť multikin Cinestar s okamžitou platností ruší veškeré veřejné projekce ve svých 13 pobočkách v celé zemi, informoval ředitel společnosti Jan Bradáč. Dodal, že pokladny všech poboček Cinestar zůstávají otevřené, aby mohli diváci požadovat vrácení vstupného. Konkurenční síť Cinema City programovou nabídku neruší, omezí jen kapacitu kinosálů.
ilustrační snímek - kinosál

ilustrační snímek - kinosál foto: Pixabay.comLidovky.cz

„Otevírací doba, prodej občerstvení a programová nabídka zůstávají nezměněné,“ uvedl marketingový ředitel Cinema City Jiří Švancara. Pobočky Cinema City pouze omezí kapacitu svých sálů na maximální počet 100 osob, aby tak respektovaly mimořádná opatření vlády. „Vzhledem k neustálému vývoji situace jsme připraveni reagovat podle aktuálních nařízení,“ doplnil Švancara.

Omezení kapacity míst v sále plánují také některá menší kina. Modřanský biograf, jedno z prvních kamenných kin na území Prahy, ujistil na svých facebookových stránkách diváky, že plánované projekce neruší, ale zpřístupní je pro maximálně 99 osob. Komorní kino Edison Filmhub na Novém Městě má kapacitu promítacího sálu 75 sedaček, proto zatím provoz neomezuje.

Zákaz se dotkne také filmových festivalů. Pořadatelé již zrušili filmovou přehlídku Febiofest. Pražská část festivalu Jeden svět, který se koná od 5. do 14. března, nadále pokračuje v menších sálech, jako je kino Evald nebo malý sál Světozoru.

Cinestar je druhá nejrozšířenější síť multikin v České republice. Na českém trhu působí od roku 2001. Kromě dvou poboček v Praze provozuje multikina v Liberci, Plzni, Českých Budějovicích nebo v Ostravě.

Cinema City funguje v ČR od roku 1999. Aktuálně zde provozuje 12 multiplexů, kromě Prahy také v Plzni, Pardubicích nebo v Brně, a jeden megaplex na pražském Chodově.

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...