Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Škoda Auto nyní nechystá žádný model menší než Fabia. Vyvíjíme elektromobil, hlásí Schäfer

Ekonomika

  7:27
PRAHA - Škoda Auto v současnosti nechystá žádné nové modely, které by byly menší než Fabia. Do roku 2025 chce ale nabídnout elektromobil velikostí pod modelem Enyaq a později další elektrické auto ve formátu Octavie. V rozhovoru pro Deník.cz to uvedl předseda představenstva Škody Thomas Schäfer.

Škoda Fabia (ilustrační foto) foto: Luděk Vokáč, Lidovky.cz

Škoda v současnosti vyrábí hybridní verze vozů Octavia a Superb a elektromobil Enyaq. Loni naopak ukončila výrobu elektromobilu Citigo iV, což zároveň znamenalo konec tohoto nejmenšího modelu značky.

Nové modely i očekávání. Škoda chce znásobit zisky v Indii, plánuje prodej 100 tisíc vozů ročně

Škoda má podle Schäfera v krátkodobém horizontu produkci elektromobilů zajištěnou. „Když si ale uvědomíte potřebu, kterou podnítí Zelená dohoda pro Evropu, tak budeme potřebovat vytvořit zcela nové výrobní kapacity na baterie. Jen tak budeme schopni v nejbližších letech schopni poptávku pokrýt. A mne osobně by velmi potěšilo, když by se nám podařilo takovou gigatovárnu postavit právě v ČR,“ uvedl.

Nové vedení a nový model. Thomas Schäfer, čerstvý šéf představenstva Škody Auto...
Thomas Schäfer (na snímku z roku 2017)

Nová čtvrtá generace Fabie má být výrazně větší než předchůdce. Podle Schäfera Fabia bude dobré auto pro ty, kteří chtějí buď koupit o něco větší auto, než jaké měli dosud, nebo naopak hodlají přejít do nižšího segmentu z nižší střední třídy. Škoda zároveň chystá novou výbavovou variantu Fabie s důkladnou kalkulací výrobních nákladů a navýšením výrobní kapacity. Doplnil také, že nový model Kushaq vyvinutý pro indický trh, chce automobilka vyvážet i na další trhy, například do severní Afriky.

Autor: