Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Škoda Auto prodávala rekordně i v závěru léta. Nejvíc zase táhla Octavia

Ekonomika

  12:25aktualizováno  12:32
MLADÁ BOLESLAV - Škoda Auto zvýšila v srpnu meziročně prodej o 14,2 procenta na 80 700 vozů. Za stejné období loňského roku prodala 70 700 aut. Oproti letošnímu červenci prodala automobilka o tři tisíce vozů méně. Nejvíc tradičně táhne model Octavia.

Škodě Auto unikly fotografie nového modelu Kodiaq několik hodin před premiérou v Berlíně. foto: Škoda Auto

V Číně vzrostl prodej o 36,1 procenta na 26.000 vozů. V Rusku rostly prodeje o 5,9 procenta na 4600 vozů.

Nejprodávanějším modelem je Octavia, kterých se v srpnu prodalo 30 800, což je meziročně o 2,9 procenta více. Druhým nejprodávanějším je Rapid, který zaznamenal nárůst o 38 procent na 17 400.

Následuje Fabia s 13 900 kusy, která ovšem meziročně zaznamenala pokles o 2,8 procenta. Klesl i prodej modelu Yeti, a to o 2,5 procenta na 6700 prodaných vozů. Největší nárůst prodeje zaznamenal oproti stejnému období minulého roku Superb, jehož se prodalo 9200 kusů, což je o 144,1 procenta více než v srpnu 2015.

Model Citigo, který firma prodává jen v Evropě, si koupilo 2700 zákazníků, tedy o tři procenta více.

„V měsíci srpnu dokázala Škoda pokračovat v dlouhotrvajícím růstovém kursu, vlajková loď Škoda Superb posílila o více než dvojnásobek - to dokazuje, že s naší modelovou paletou získáváme nové skupiny zákazníků,“ uvedl člen představenstva Škoda Auto Werner Eichorn.

Škoda Kodiaq na premiéře v Berlině
Škoda Kodiaq na premiéře v Berlině

V západní Evropě posílila Škoda Auto o sedm procent na 29 000 prodaných vozů. Ve většině zemí zaznamenala škodovka míru růstu větší než deset procent, konkrétně ve Francii 20,8 procenta, Itálii 28,7 procenta, Nizozemsku 62,9 procenta, Rakousku 48,8 procenta, Portugalsku 11,9 procenta a Švédsku 19,4 procenta.

V Německu Škoda posílila o 3,6 procenta na 12 100 vozidel. V Číně, která je pro firmu nejdůležitějším odbytovým trhem, prodala automobilka 26 000 vozů, což je růst o 36,1 procenta. Škoda zaznamenala nárůst i v Turecku a Izraeli, a to o 39 procent na dva tisíce dodaných vozů.

Škoda Auto prodala v roce 2015 více než milion vozů. Provozuje tři výrobní závody v České republice - v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Vyrábí i v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, a to většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává 26.600 lidí.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept
Zdarma vyzkoušejte koupelový balíček od tetesept

Pochmurné počasí úplně vybízí k tomu se na chvilku zastavit, dát si uklidňující hřejivou koupel a relaxovat. Navíc si podobně zábavnou koupel mohou...

Mohlo by vás zajímat