Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Služby České pošty? Skřípe jen doručování balíků

Ekonomika

  7:07
PRAHA - Česká pošta bodovala v testu amerických ekonomů, jaké jsou ale zkušenosti jejich českých zákazníků? Server Lidovky.cz vyzval čtenáře, aby se svěřili se svými zkušenostmi s tímto státním podnikem. A jaké byly výsledky naší ankety? Podívejte se.
Pošta. Ilustrační foto.

Pošta. Ilustrační foto. foto: Lidové noviny

Čtenáři se vesměs přiklonili k názoru, že služby České pošty jim vyhovují a s doručováním žádné problémy nezažili. Kladné zkušenosti zažilo s poštou téměř 60 procent lidí, kteří se hlasování zúčastnili.

Své zážitky a připomínky k doručování zásilek mohli čtenáři zasílat také přímo do redakce. V takovém případě se ale názory na služby České pošty od hlasování na webu diametrálně odlišovaly.

Emaily došlé v rámci této ankety do jednoho poštovní servis kritizovaly. Čtenáři se ostře pouštěli zejména do způsobu doručování balíků. Vadí jim také ceny poštovného.

ČTĚTE TAKÉ:

„V době bezplatného mailu a mobilních telefonů se vám neustále snaží dodávat balíky zrovna v době, kdy nejste doma. Nebo ještě hůř: vy doma jste, nikdo nezazvoní a vy máte v kaslíku lístek, že vámi očekávanou zásilku si můžete vyzvednout až v 17 hodin na poště,“ píše například Jan Pavlis.

Z USA za 10 dnů, pak měsíc ve skladišti

Mnoho zahraničních zásilek ze zemí mimo EU na základě nových pravidel podléhá clu. A právě proclení zboží, objednaného zejména ze Spojených států, značně prodlužuje jeho doručení.

„Dochází tak k paradoxní situaci, že balík se dostane přes půl světa za 10 dní a pak přes měsíc čeká v nějakém skladišti v Praze, než se k němu uráčí dopracovat celníci. A může se taky stát, že nikdy nedorazí,“ stěžuje si Radek Blažek.

Česká pošta: Taková anketa je nefér

Server Lidovky.cz žádal Českou poštu o vyjádření ke stížnostem jejich zákazníků. Státní podnik ale reagovat odmítl. Takový druh ankety totiž považuje za „laciný“.

„Vyzvat čtenáře, kdy nenapíše ten spokojený, aby poště natrhli triko, mi nepřijde fér,“ odpověděl Ivo Mravinac, šéf komunikace České pošty.

Anketa

Souhlasíte s výsledkem amerického testu? Jsou služby České pošty skutečně kvalitní?

Ano, žádný problém jsem s ní neměl/a. 559
Ne, Česká pošta má co dohánět. 836
Nevím. 24

Česká pošta s dobrým výsledkem prošla nedávným testem skupiny amerických ekonomů. Ti odeslali falešné dopisy neexistujícím podnikům na vymyšlených adresách ve 159 zemích a rok počkali, které z nich se vrátí zpátky odesilateli - profesorovi Rafaelu LaPortaovi z Dartmouth College.

ČTĚTE VÍCE:

Do roka se LaPortaovi vrátilo 59 procent dopisů, ovšem během 90 dní se vrátily z pouze čtyř zemí - krom USA také České republiky, Salvadoru a Lucemburska.

Naopak v 16 státech dopisy nadobro zmizely. Například v Rusku, Tádžikistánu, Kambodži a hned několika zemích v Africe.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Mohlo by vás zajímat