Sobota 24. července 2021, svátek má Kristýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stará auta budou takřka neprodejná

  19:42
PRAHA - Autobazary v těchto dnech zažívají příval lidí, kteří se snaží odprodat stará auta. Důvod je prostý. Od ledna startují nové poplatky při prodeji (registraci na nového majitele) starých vozidel, která nesplňují ekologické normy. U těch nejstarších aut se jedná o částku deset tisíc korun.
Prodej automobilů starších 15 let bude složitější. Mnoho starých aut by tak mohlo skončit na vrakovišti.

Prodej automobilů starších 15 let bude složitější. Mnoho starých aut by tak mohlo skončit na vrakovišti. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

„V současné době skutečně zaznamenáváme zvýšený zájem lidí zbavit se starších vozidel, protože od ledna bude registrace na nového majitele zatížena poplatkem. Nabídka těchto vozů ale silně převyšuje poptávku,“ potvrdil Michal Řehák, obchodní ředitel autobazaru MAMA CAR.

Největší poplatek (deset tisíc korun) bude muset v příštím roce zaplatit nový majitel vozu, který nesplňuje žádnou z ekologických norem Euro. Jde o auta starší 15 let (většinou) a ta se vzhledem ke své hodnotě stanou kvůli tomuto poplatku prakticky neprodejná. „Zavedení těchto poplatků vítáme, konečně skončí prodej vozů, které už dávno patří do šrotu, a ne na silnice. Zájem prodat taková auta je nyní větší než kdykoliv předtím,“ řekl Milan Smutný, mluvčí autobazaru AAA Auto.LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.