Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Starostou Říčan bude asi Kořen, v ČT dostane neplacené volno

Média

  15:13
ŘÍČANY - Starostou Říčan u Prahy bude v příštích čtyřech letech pravděpodobně redaktor České televize a lídr uskupení Klidné město Vladimír Kořen. Funkce místostarostek by měly zastávat Hana Špačková (Klidné město) a Karla Egidová (ODS). Vyplynulo to z dohody mezi vítězným Klidným městem a občanskými demokraty, řekl Kořen.

Vladimír Kořen se může stát starostou Říčan u Prahy foto: Reprofoto

Obě uskupení budou mít v jednadvacetičlenném zastupitelstvu nadpoloviční většinu 12 hlasů. Ustavující jednání zastupitelů, na němž bude zvoleno nové vedení radnice, se uskuteční 10. listopadu.

Na zábavných pořadech bude spolupracovat dál
Kořen řekl, že dočasně ukončí hlavní pracovní poměr v redakci
televizního zpravodajství, bude mít neplacenou dovolenou. Na přípravě vzdělávacích nebo zábavných pořadů, jako jsou Zázraky přírody, by se však chtěl dále podílet. Po poradě s právníkem a vedením televize dospěl k názoru, že to není ve střetu s etickým kodexem, zákonem o ČT ani se zákonem o střetu zájmů. Na natáčení, jež podle něj nezabere tolik času, si bude brát na radnici dovolenou.

Poukázal i na to, že například senátor za ODS Tomáš Töpfer při svém působení v horní komoře také vystupuje v dramatických pořadech.Klidné město, jehož prioritou je zklidnění stavebního rozvoje v Říčanech, má jednadvacetičlenném zastupitelstvu deset křesel. Druhé v pořadí se ziskem tří mandátů skončilo Sdružení nezávislých Říčany v čele s dosavadní starostkou Adrienou Mrázovou. Po dvou křeslech mají zástupci ODS, TOP 09, Volby pro město Říčany a Unie pro sport a zdraví Říčany.

Kořen v ČT jako autor a moderátor představil dva z nejúspěšnějších pořadů o vědě: České hlavy a Planeta Věda. Známý je i díky vědecko-publicistickému seriálu Živé srdce Evropy. V minulosti získal ocenění Česká hlava 2006 za popularizaci vědy.

Autor:

Mohlo by vás zajímat