Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C oblačno Předplatné LN
9. února 2014 22:26 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Kalouskova cifršpiona získalo vnitro. Poradí, jak na daňové úniky

Končící šéf Milan Cícer Finančního analytického útvaru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Končící šéf Milan Cícer Finančního analytického útvaru. | foto: ČTK

PRAHA Bývalý šéf Finančního analytického útvaru ministerstva financí Milan Cícer bude radit ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). Cícer se má zaměřit na daňové úniky.

Cícer má v oblasti boje proti finanční kriminalitě zkušenosti. Působil u hospodářské kriminálky a finanční policie. Finanční analytický útvar se také zabývá například legalizací výnosů z trestné činnosti.

"Přijal jsem nabídku se externě podílet na boji s daňovými úniky," řekl Cícer Aktuálně.cz. Dohodu stvrdí v pondělí podpisem. Bude novým členem pracovní skupiny Progres, která vznikla za působení bývalého ministra vnitra Martina Peciny a má se soustředit především na daňové úniky a zajišťování výnosů z trestné činnosti, píše server.

Z Finančního analytického útvaru odešel Cícer na vlastní žádost z rodinných důvodů. Cícer požádal o přeložení do Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kam má nastoupit v pondělí. V minulosti pracoval také jako náměstek ředitele policejního Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality.

V médiích se několikrát objevila spekulace, že z postu náměstka musel koncem roku 2008 odejít kvůli údajným vazbám na pražskou ODS, především na tehdejšího primátora Prahy Pavla Béma a podnikatele Romana Janouška.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.