24. července 2013 16:06 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Koho si platil Kalouskův úřad? Kočárníka i exmluvčího vlády

Miroslav Kalousek na mimořádném jednání sněmovny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek na mimořádném jednání sněmovny. | foto: ČTK

PRAHA Ministerstvo financí zveřejnilo seznam poradních orgánů, poradců, advokátů a advokátních kanceláří, které spolupracují s úřadem. Z materiálu například vyplývá, že na konci června skončila smlouva na ekonomické poradenství bývalého ministra financí Ivana Kočárníka nebo Jana Klaka. Oba pobírali odměnu 10 tisíc korun měsíčně.

Zveřejnění seznamu je součástí protikorupční strategie vlády schválené v letos v lednu. Jedním z úkolů je zveřejňování poradců a poradních orgánů.

"Zveřejnění seznamu těchto orgánů, včetně jejich personálního obsazení má nápomoci k větší důvěře veřejnosti ke státní správě a její transparentnosti. Seznam se bude aktualizovat vždy k 1. červenci a k 1. lednu kalendářního roku," uvedlo ministerstvo.

Ze seznamu za první pololetí letošního roku dále například vyplývá, že na ministerstvu působí jako mediální poradce bývalý vládní mluvčí Michal Schuster, nebo že poradenská společnost KPMG provádí mimořádný audit vybraných projektů Regionálního operačního programu Střední Čechy za necelých pět milionů korun.

ČTĚTE TAKÉ:

V seznamu je uveden i Národní koordinátor pro zavedení eura Oldřich Dědek, kterému podle materiálu skončila smlouva na konci června. Podle vyjádření ministerstva ovšem Dědek již uzavřel s ministerstvem novou smlouvu, a je tedy nadále národním koordinátorem.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!