26. července 2018 11:18 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Osm tisíc kusů za 60 milionů korun. Celníci zadrželi padělky šál, trik a magnetů

Některé padělky byly skoro nerozeznatelné od originálu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Některé padělky byly skoro nerozeznatelné od originálu. | foto: JIří Meixner, MAFRA

Česká Třebová Celníci na kontejnerovém překladišti v České Třebové na Orlickoústecku zadrželi v několika posledních týdnech šály, pánská trika a dětské magnety. Šlo o padělky světoznámého výrobce oblečení. Hodnota originálů se blížila 60 milionům korun. Řekl to Tomáš Culek z Celního úřadu pro Pardubický kraj.

„Kontraband téměř 8000 kusů odhalili celníci ve čtyřech kontejnerech z Číny během několika týdnů, maskoval je rozličný sortiment zboží. Celníci se museli prodrat stovkami kartonů, než narazili na ty v uvozovkách pravé,“ uvedl Culek.

Celníci kontaktovali právního zástupce výrobce textilu pro Českou republiku, který potvrdil, že šály jsou padělky. „Stejným procesem identifikace prošly i ostatní napodobeniny,“ řekl Culek.

Před několika dny se podařilo pardubickým celníkům odhalit padělky také na tuzemském trhu, a to v kamenném obchodě. Konkrétně šlo o sluneční brýle, sportovní obuv, nabíječky na telefony, dětské a dámské oblečení.

ČTK

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.