Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Podnikateli Absolonovi se otevřela cesta k penězům z prodeje Novy

Studio TV Nova. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studio TV Nova. | foto: Lidové noviny

PRAHA Podnikateli Čeňkovi Absolonovi se otevřela cesta k vymáhání devatenácti milionů korun po společnosti PPF patřící Petru Kellnerovi za pomoc při ovládnutí TV Nova. Původní rozhodčí nález z roku 2012, podle kterého nemusí podnikateli zaplatit zprostředkovatel obchodu společnost Telfin, dnes zrušil Obvodní soud pro Prahu 1.

Podle soudce Jiřího Kohoutka rozhodčí soud neprovedl všechny důkazy, když odmítl vyslechnout dva svědky navrhované Absolonem. PPF v reakci popřela, že by v případu jakkoliv figurovala.

Spor tak bude zřejmě pokračovat žalobou na uhrazení peněz. „Budu požadovat po skupině PPF uhrazení celé sumy včetně penále,“ řekl po vynesení rozsudku Absolon. Ten se o vyplacení peněz soudí zhruba deset let a chce celý případ dotáhnout do konce.

Podle PPF je úterní Absolonovo vyjádření absurdní. „Skupina PPF s ním neměla žádný smluvní vztah, a tak ani není účastníkem sporu,“ uvedla ve svém prohlášení.

Absolon měl spolu s kolegou Pavlem Knapem podle týdeníku Dotyk za úkol přesvědčit k prodeji svého podílu v televizi režiséra slovenského původu Petera Kršáka, který si jako jediný z původních zakladatelů TV Nova ponechával podíl ve společnosti CET 21, držiteli vysílací licence.

Bez odkupu Kršákových zhruba sedmnáct procent by totiž PPF těžko mohla svou investici zhodnotit - prodat vysoce ziskovou televizi firmě CME vedené Ronaldem Lauderem.

Absolon s Knapem měli na Kršáka silný vliv. Dlužil jim totiž asi 7,5 milionu korun a byli schopni jej dostat do finanční tísně.

Slíbené peníze ale nikdy nedostali a společnost PPF se k závazku dlouhodobě nehlásí. Podle Absolona byla chyba v tom, že smlouvu nepodepsali přímo s PPF, ale s poradenskou firmou Telfin. Ta podle něj byla jen nastrčenou schránkou, aby PPF nebyla při obchodech vidět.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Studio TV Nova. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Studio TV Nova. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Studio TV Nova. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan
Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět,...