4. září 2013 14:54 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Rozpočet nám vychází lépe, než se čekalo, říká Rusnok

Rusnok po hlasování o důvěře vládě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rusnok po hlasování o důvěře vládě | foto: ČTK

PRAHA Schodek letošního státního rozpočtu bude zřejmě mírně lepší než schválených 100 miliard korun, oznámil po zasedání vlády to uvedl premiér Jiří Rusnok s tím, že přesné číslo není možné v souvislosti s čerpáním peněz z evropských fondů říci.

"Očekávám, že bude splněn deficit rozpočtu, respektive bude o něco lepší, ale netroufám si říci o kolik," uvedl premiér.

Dosavadní výsledky rozpočtu jsou podle něj ale opticky lepší díky masivnímu přílivu peněz z EU. "To zlepšení je něco přes 30 miliard. A v tomto kontextu to pokladní plnění není nijak slavné," dodal.

Schodek státního rozpočtu v srpnu stoupl na 36,2 miliardy korun z červencových 27,6 miliardy Kč. Loni v srpnu deficit činil 67 miliard korun. Na meziročním růstu celkových příjmů o 38,4 miliardy na 665,1 miliardy se v srpnu nejvíce podílely nedaňové a kapitálové příjmy a přijaté transfery, a to zejména z EU (o 32,9 miliardy korun).

Lidovky.cz, ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.