25. října 2011 16:21 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Záchrana eura je nejistá, ministři zrušili schůzku

Eurozóna (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eurozóna (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

BRUSEL Polské předsednictví EU nesvolá mimořádnou schůzku ministrů financí zemí EU, která se plánovala na středu před summity EU a eurozóny. Na nich by evropští lídři chtěli dokončit komplexní plán pro boj s šířením dluhové krize. Bližší důvody tohoto kroku předsednictví dosud oficiálně nesdělilo.

S napětím očekávaný plán na zvládnutí krize by měl obsahovat plány na rekapitalizaci evropských bank, masivnější odepsání řeckých dluhů soukromými investory či posílení záchranného fondu eurozóny EFSF. Významnou roli hraje i to, zda a případně jakou roli by měla v tomto protikrizovém úsilí hrát Evropská centrální banka (ECB).

ČTĚTE TAKÉ:

Britské sdružení Open Europe dnes na twitteru napsalo: "Žádné setkání ministrů financí ve středu, žádná dohoda na EFSF, roli ECB či odepsání řeckých dluhů. Bude to zajímavý summitový den."

"Práce na komplexním balíku opatření na zvládnutí dluhové krize bude pokračovat na setkání hlav států a vlád Evropské unie 26. října," oznámilo polské předsednictví. Další práce na úrovni ministrů financí bude prý záviset na výsledku summitu. "Cílem je přijmout všechny potřebné prvky a detaily týkající se balíku co nejdříve," dodalo předsednictví.

Lidovky.cz, ČTK

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz