Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stávka Air France zastavila zhruba čtvrtinu spojů. Zaměstnanci chtějí vyšší platy

Ekonomika

  13:12
PAŘÍŽ/PRAHA - Čtvrteční stávka palubního i pozemního personálu aerolinek Air France za vyšší platy zastavila zhruba čtvrtinu spojů. Podle prvních odhadů do práce nenastoupilo 31,6 procenta pilotů, 28,3 procenta palubního a 20,3 procenta pozemního personálu. Konečné údaje budou podle mluvčího společnosti známy večer. Mezi Paříží a Prahou se stávka dotkne dvou spojů, a to AF1582 s plánovaným příletem na Letiště Václava Havla 19:45 SELČ a AF1583 s odletem ve 20:35.
Letadlo společnosti Air France.

Letadlo společnosti Air France. foto: Reuters

Třetí stávkou v krátké době si zaměstnanci chtějí vynutit plošné zvýšení platů o šest procent.

Air France předpokládá, že se jí podaří zajistit 76 procent letů. Stávka se zřejmě dotkne 20 procent dálkových letů, 30 procent spojů na střední vzdálenosti se startem nebo cílem na pařížském letišti Charlese de Gaullea a 20 procent krátkých spojů na pařížském letišti Orly a v dalších francouzských městech.

Kvůli požadavku plošného zvýšení platů o šest procent svolalo stávku jedenáct odborových organizací pracovníků francouzských aerolinek už 22. února a 23. března. Vedení firmy zatím nabízí platový růst 1,4 procenta pro vybrané zaměstnance a přerozdělení 130 milionů eur (3,3 miliardy korun) na sociálním připojištění. Odbory už oznámily plány na další stávky 3. a 7. dubna.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat