Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svatba zamávala sítí jako milion konvic

Ekonomika

  10:56
LONDÝN - Královská svatba prince Williama s Kate Middletonovou přitáhla Brity k televizorům a vyvolala větší výkyv ve spotřebě energie, než tomu bylo v roce 1981 v době sňatku prince Charlese s Dianou. Oznámila to agentura AP s odvoláním na data britské rozvodné sítě.
Elektřina - ilustrační foto.

Elektřina - ilustrační foto. foto: Michael SohnČTK

Elektrické podniky zaznamenaly skokový nárůst ve spotřebě elektřiny bezprostředně po obřadu, tedy v době, kdy se novomanželé vraceli z Westminsterského opatství do Buckinghamského paláce.

Čtěte také

Lidé opustili obrazovky, vrátili se k běžné činnosti a spotřeba energie rázem celostátně stoupla o celých 2400 megawattů. Po svatbě prince Charlese s Dianou v roce 1981 byl nárůst jen 1800 megawattů.

Výkyv, který rozvodná síť zaznamenala po sňatku Williama a Kate, se rovnal okamžitému zapojení zhruba milionu varných konví na čaj, uvedla AP.

Podívejte se

Jde o čtvrtý nejvyšší nárůst dosud v Británii zaznamenaný; rekord ve výši 2800 megawattů drží penaltový rozstřel mezi Anglií a západním Německem v semifinále fotbalového šampionátu v roce 1990.

Autoři: ,

ANALÝZA: Co udělají USA, když Rusko použije atomovou bombu? Jsou tři možnosti

Premium Pořád se věští z koule, jestli Rusko použije na Ukrajině atomovku, kreslí se různé scénáře, ale vůbec se neví, co by...

Jak přestat chrápat. Pomoct může i tenisový míček, říká primář Jirák

Premium Chrápání postihuje zhruba 57 procent mužů a 40 procent žen. Kdy může být chrápání signálem vážného problému? A co to je...

Mužské sny. Po čem muži doopravdy touží a co si radši nechají ujít

Premium My ženy si ve svých hlavách dokážeme utvořit dokonalé scénáře a domněnky, které jsou ovšem mnohdy vzdálené realitě....

Mohlo by vás zajímat