18. února 2008 15:33 Lidovky.cz > Byznys > Auto - Testy

Svěží splash od Suzuki

Foto Suzuki | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Foto Suzuki |

V jižní Francii uspořádala značka Suzuki první testovací jízdy se svojí novinkou vstupující do nejsledovanějšího tržního segmentu v České republice. Suzuki Splash sází na vyšší stavbu karoserie, která automobilu zajišťuje vzhledem k délce 3,715 metru nadstandardní prostornost. Za volantem ani na zadních sedadlech netrpí nedostatkem místa ani osoby s výškou kolem 190 cm.

Přístrojová deska této novinky, která se vyrábí v maďarské továrně automobilky, se vyznačuje jednoduchostí a přehledností. Praktická je integrace řadicí páky do spodní části středového panelu, kde ji má řidič blízko po ruce.

Zavazadlový prostor má základní objem 202 litrů, výše postavené verze jsou ale vybaveny praktickou dvojitou podlahou. Díky ní vznikne po snadném sklopení zadních sedadel rovná podlaha prostoru s objemem více než jeden kubický metr.

Jízdní vlastnosti Suzuki Splash jsou velmi jisté. Při jízdě na kvalitních klikatých silničkách alpského podhůří člověk snadno zapomene, v jak malém autě sedí. Splash působí velmi jistě a přitom příjemně hravě. Jeho řízení je nečekaně zábavné. K testům byly připraveny dvě z chystané trojice verzí. Nejlépe se projevil zážehový čtyřválec 1,2 litru s výkonem 86 koní. Nechal se ochotně vytáčet, projevoval se jadrným zvukem a s automobilem o hmotnosti jedné tuny neměl příliš práce.

Turbodiesel 1,3 litru s výkonem 75 koní se vyznačoval nízkou spotřebou paliva (při poklidné jízdě si řekl o přibližně 5,6 l/100 km), nicméně působil méně agilním dojmem než čtyřválec spalující benzin. Třetím motorem bude zážehový litrový tříválec s výkonem 65 koní.

Splash je původní konstrukcí Suzuki, nicméně bude se prodávat také pod jménem Opel Agila. Splash se začne dodávat od května letošního roku. Jeho ceny zatím nebyly stanoveny, nicméně očekává se, že budou přibližně podobné jako v případě vozu Suzuki Swift, jehož podvozek používá.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!