Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řetězec Tesco prodělal v Česku 4 miliardy, mluví se o jeho odchodu

Slovensko

  11:40
PRAHA - Z obchodního řetězce Tesco zní v posledních dnech špatné zprávy. Nejprve slovenský deník Sme napsal, že firma zvažuje odchod ze střední Evropy. Ve středu pak firma přiznala, že v uplynulém finančním roce prodělala v Česku 4 miliardy korun.
Tesco

Tesco foto: Pavel Wellner Lidové noviny

Firma ve své výroční zprávě tvrdí, že záporný výsledek neříká nic o jejím finančním zdraví. Propad podle ní způsobilo především navýšení opravné položky k dlouhodobému majetku ve výši 4,362 miliardy korun. 

„Bez započítání zmíněného mimořádného odpisu pozemků a budov si Tesco v Česku zachovává ziskovost,“ říká mluvčí Jiří Mareček. 

Jde o výsledky hospodaření za finanční rok končící 28. února 2014, tedy za část loňského i letošního roku.

Navzdory vysvětlení firmy, proč je v Česku v červených číslech, je třeba poukázat na to, že i v předchozím účetním roce Tesco na tuzemském trhu prodělalo. Propad činil 1,1 miliardy korun. 

V aktuálně hodnoceném období pak tržby řetězce klesly o 3,5 procenta na 42,4 miliardy korun. 

„Daří se nám držet pozitivní trend a navyšovat meziročně prodeje v prvních třech čtvrtletích tohoto finančního roku. Výsledky za celý finanční rok na úrovni skupiny Tesco zveřejníme v souladu s finančním kalendářem Tesco PLC dne 22. dubna 2015,“ dodal mluvčí Mareček.

Slovenský list Sme tento týden napsal, že společnost v rámci ozdravného plánu zvažuje odchod z některých zemí střední Evropy, včetně Česka a Slovenska. Společnost tyto informace nepotvrdila s tím, že spekulace nebude komentovat.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?
Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?

Nosíte čočky a máte astigmatismus očí? Víte, kde nakoupit ty správné, které vám rozhodně nebudou dráždit oči? Redakce testovala za vás! Chcete...

Mohlo by vás zajímat