5. března 2015 20:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Krnáčová se zlobí, detektivové na NKÚ a paragraf Klausová

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová na sněmu hnutí ANO v Praze na Chodově | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Primátorka Prahy Adriana Krnáčová na sněmu hnutí ANO v Praze na Chodově | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Rozčílená Krnáčová: U tunelu Blanka může jít o zločinné spolčení

Pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou rozzuřily firmy, které pracují na zpožděném tunelu Blanka. Na čtvrteční schůzce na pražském magistrátu nikdo nechtěl přiznat chybu za poškozené kabely v tunelovém komplexu. Krnáčová následně své dodavatele nešetřila. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

Vězněná pilotka Savčenková po 83 dnech začala jíst. Dala na radu lékařů

Ukrajinská letkyně Naděžda Savčenková ve čtvrtek na doporučení lékařů přerušila hladovku, kterou v moskevské věznici držela od 12. prosince. Začala jíst kuřecí vývar, informovala agentura Interfax s odvoláním na obhájce Savčenkové Marka Fejgina. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

Řetězec Tesco prodělal v Česku 4 miliardy, mluví se o jeho odchodu

Z obchodního řetězce Tesco zní v posledních dnech špatné zprávy. Nejprve slovenský deník Sme napsal, že firma zvažuje odchod ze střední Evropy. Ve středu pak firma přiznala, že v uplynulém finančním roce prodělala v Česku 4 miliardy korun. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Zásah na obraně? Na NKÚ přišli detektivové a začalo se vyšetřovat

Prapočátek policejní razie na ministerstvu obrany je možné hledat už v roce 2013. Už tehdy se o podezřele levný odprodej armádního majetku zbrojařskému impériu Excalibur Army zajímal Nejvyšší kontrolní úřad. A právě po jeho kontrole naběhl na úřad protimafiánský útvar s žádostí o pomoc. „Ihned se na nás obrátil Útvar pro odhalování organizovaného zločinu,“ potvrdil serveru Lidovky.cz prezident NKÚ Miloslav Kala. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

Paragraf Klausová: Konec desítek starších úředníků? Ministerstva hledají díru v zákoně

Nový služební zákon způsobil chaos na ministerstvech. Velvyslankyně Livie Klausová není zdaleka jediná státem placená úřednice, která má problém kvůli svému věku. Ministerstva teď musí řešit, co udělají s desítkami zaměstnanců starších sedmdesáti let. Nový paragraf totiž udává věkový limit. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

Projektant hájí kabely v Blance: Hodí se do sucha, vlhka i mokra

Od pražské primátorky Adriany Krnáčové si projektanti z firmy Satra vyslechli, že jsou „blbí“ a že kabely pro tunel Blanka navrhoval „asi nějaký debil“. Jeden z šéfů podniku Alexandr Butovič si za výběrem kabelů stojí. Podle něj stavaře prostě zaskočil extrémní déšť. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Fantazie na začátek. Biatlonová smíšená štafeta bere na šampionátu zlato

Lepší začátek si nemohli přát. Čeští biatlonisté zahájili mistrovství světa ve finském Kontiolahti ziskem senzační zlaté medaile ze smíšené štafety. Na druhém místě doběhli se ztrátou 20 vteřin Francouzi před bronzovým Norskem. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

Jak přestat kouřit? Chce to pevnou vůli, recept neexistuje

Dát si poslední cigaretu, to se snadněji řekne, než vykoná. Pomoci od závislosti mohou specializovaná centra, ale je nutné myslet na to, že žádný zázračný recept neexistuje. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

Žádné svačiny ve školách. Tak Francie bojuje proti obezitě, říká Češka

Adéla Odrihocká se do Francie přestěhovala kvůli studiu. „Hodně mi chybí české polévky. Tady prakticky neexistují, nejsou na to vůbec zvyklí. Často se říká, že polévky ve Francii vaří jen starší lidé, hlavně na vesnicích, a pouze v zimě. Ale vůbec to není naše polévka, spíše se jedná o krém,“ říká. (VÍCE ČTĚTE ZDE.)

Lidovky.cz

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.