Úterý 18. května 2021svátek má Nataša 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

TOMČIAK: Porsche hlásí rekordní prodeje

Porsche | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porsche | foto: porsche.cz

Automobilový trh je poměrně dobrým indikátorem ekonomického vývoje. Když se spotřebitelům daří, kupují více vozidel, naopak v období strádání jezdí raději na kole nebo městskou hromadnou dopravou. Automobilové statistiky taktéž ukazují, jak se daří jednotlivým sociálním třídám.

V současnosti můžeme sledovat velmi nepříjemný fenomén. Prodeje luxusních vozidel prudce rostou, naopak zájem o střední třídu přinejlepším stagnuje.

Automobilka Porsche, která je symbolem prémiových vozidel, oznámila, že v prvních jedenácti měsících prodala na celém světě 128 978 aut, což je nový historický rekord.
 V celém minulém roce umístila mezi zákazníky 118 868 kusů vozidel. Samozřejmě, tahounem jsou rychle rostoucí Čína a další rozvíjející se trhy. Pozitivně však překvapily i Spojené státy, které zažívají poměrně solidní hospodářský rozmach.

ČTĚTE TAKÉ:

Jenom v evropských showroomech je ponurá nálada. Podobný úspěch jako Porsche zaznamenávají i BMW nebo Daimler. Zajímavý je i fakt, že výrazně rostou prodeje levných asijských značek, jako jsou Hyundai nebo Kia. Z uvedených informací je možné udělat jednoznačný závěr o postupném rozevírání sociálních nůžek.

Zatímco majetek bohatých lidí se rychle rozrůstá, bohatství střední třídy zůstává konstantní. V nejbližších letech se nečeká žádná změna společenského systému. Kdo se chce vymanit ze stagnujícího stavu, ten v sobě musí probudit podnikatelského ducha a snažit se o zařazení do vyšší společenské třídy.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...